Matek szöveges feladat - összekeverünk. (? )


Egy kis segítség kellene, ha valakinek van egy kis ideje :)

Szóval az a feladat h van 900ft/kg almának és 1400ft/kg ananász amiből gyülöcssalátát készítünk a vásárra.... A kérdés, h mennyi kell egyik ill. másik gyümölcsből ha 6 kg 1050ft/kg gyümölcssalátát készítettünk?



2016. márc. 15. 03:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

900A+1400B=1050x6

A+B=6 -> B=6-A


900A+1400(6-A)=1050x6 -> A=21/5; B=9/5

2016. márc. 15. 04:51
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Mindig is szerettem ezeket a példákat! Ha már ilyen borzasztó drága almát és anánászt vesz valaki (merthogy a normál ára a feltüntettnek harmada) akkor biztos nem ilyen angróba' nyomott salátába teszi -- mert hát tegyük hozzá, ki a nyű fog hat kiló gyümölcssalátát gyártani hacsak nem büfés.


Minek? Kinek? Ezek semmire nem jók, nyomatjuk a képletet, kapcsolat, realitás, semmi.

2016. márc. 15. 07:48
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Szövegértés, logikát fejlesztik valamennyire :)

De a szövegek tényleg ütnek, egyik kedvencem a Kiszel Tündés ami neten kering, és az ehhez hasonlók x)

2016. márc. 15. 14:50