Egy példát kéne megoldanom valahogy fizikából. Tudnátok segíteni?

Fizika szakos vagy fizikát szerető bölcsre van szükségem.Egy feladatról lenne szó.(Szorgalmi feladat 11.o)

2016. márc. 21. 17:54
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]


(Szorgalmi)

2016. márc. 21. 19:47
 2/3 bongolo ***** válasza:

A foton energiája:

E = h·f = 6.626·10^-34 · 3.19·10^15 J

E = 2.11·10^-18

Ez lesz a pályák energiájának a különbsége:

E = En - E₀

E = E₀·(1/(n+1)² - 1)

(Az E₀ negatív, ezért majd megfordul, hogy miből vonunk ki mit)

2.11·10^-18 = 2.2·10^-18 · (1 - 1/(n+1)²)

Ebből kijön az n. Majdnem egész szám lesz, persze egészre kell kerekíteni. Ha pontos számokkal számolnánk, akkor egész jönne ki.

2016. márc. 22. 00:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2016. márc. 22. 18:14