Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok 3. rész tartalm...

Egri csillagok 3. rész tartalma röviden, de minden fontos információ tartalmazzon?

Figyelt kérdés

Mármint:1 Éva és Fürjesi esküvői előkészületek

2 Éva megszöktetése..

Nagyon köszönöm a válaszokat 😘


2016. ápr. 3. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Spoiler: A magyarok nyernek.
2016. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mármint:1 Éva és Fürjesi esküvői előkészületek

2 Éva megszöktetése..

2016. ápr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha olvasni lusta vagy akkor a keresőt tanuld meg használni.
2016. ápr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

"Nagyon köszönöm a válaszokat "

Ne köszönd előre, amit nem kapsz.

Ha te lusta vagy olvasni és tanulni, én miért ne lehetnék lusta ingyen helyetted dolgozni?

2016. ápr. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 acelsziv ***** válasza:
56%
Sok sikert kisfiam... A karót meg majd kijavítod.
2016. ápr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Cecey Éva esküvőjére készül, amikor török lovasok csapnak le rájuk, amikor, akiket Jumurdzsák, a magyarországi török hadsereg hadura vezet. Azért támadják meg őket, mert a vőlegénynél, Fürjesinél vannak az egri vár védelmének tervei, amiket az esküvő után vinne el a várvédőknek, Jumurdzsák ezt mindenképpen meg akarja akadályozni. Fürjesit a harc során megölik, Éva a Cecey-család egyik jobbágyát, Tiborczot bízza meg, hogy egy friss lóval jusson el a hevesi erdőkbe, és a terveket juttassa el egy bizonyos Török Bálnit tábornokhoz, aki arrafele él valahol. Jumurdzsák gyanítja, hogy a jobbágynál lehetnek a a keresett tervrajzok, ezért utánaküld egy osztagot.


Tiborcz sikeresen el is jut a hevesi erdőségekbe, itt azonban útonállók fogják el, és szolgaként eladják Bornemissza Péter földbirtokosnak, a főhős, Bornemissza Gergely nagybátjának. Tiborcz végüül Gergelynek átadja Éva üzenetét. Gergely érdeklődik családjánál Török Bálint után, de nagybátyját láthatóan kellemetlenül érintik ezek a kérdések, nem hajlandó sok mindent elárulni róla. Tiborczal együtt, Kalandos úton végül megtalálják Török Bálintot, aki megkéri Gergelyt, hogy juttassa segítsen neki eljuttatni a terveket Egerbe. Gergely vonakodik, de miután arra tér haza, hogy a törökök lemészárolták a családját, elhatározza, hogy csatlakozik hozzá.


Eközben a törökök megpróbálják kivallatni Évát az egri vár gyenge pontjairól, majd azzal fenyegetik, ha nem beszél, feldúlják a családi birtokát, ami meg is történik. Gergely és Török Bálint útközben találkoznak Dobó István végvári kapitánnyal, akivel együtt indulnak Eger felé, út közben azonban a törökök elfogják őket. Török Bálint szembeszáll Jumurdzsákkal, hogy a többiek el tudjanak menekülni, a párbajban Török Bálint életét veszti. Gergely és Dobó ezután kiszabadítják Évát a török táborból, és együtt elérnek Egerbe, a tervekkel együtt. A rész végén elindul a törökök első rohama a vár ellen, amit a védők a hozzájuk eljutott haditerv segítségével sikeresen visszavernek.

2016. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 acelsziv ***** válasza:
6: Nagyszerű. Most már biztos lesz benne, hogy nyugodtan lehet lusta, mert csak ki kell írni a kérdést ide és a balekok majd helyette dolgoznak. (:P)
2016. ápr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Olvastam a könyvet... Még nyáron,ezért kértem segítséget.Igen,lusta voltam újra elolvasni,ezért írtam ide ezt a kérdést.

Jó tanuló vagyok,kitűnő voltam eddig nagyrészt. De ez az oldal kérdések felvetésére való,és ha mindenféle szexuális,értelmetlen kérdést lehet tenni fel az oldalra,akkor gondoltam,hogy nem pont ezen lesz a kiakadás.

És köszönöm az értelmes választ!

2016. ápr. 4. 17:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazad van, ez az oldal azért van, hogy kérdéseket tegyünk fel, és válaszokat kapjunk.

De nem azért van, hogy a házi feladatokat mások csinálják meg helyettetek mert lusták vagytok utána járni vagy elolvasni.

Sajnos vannak ostoba emberek akik azt hiszik, hogy ha leírják a választ (lásd az előző ostobát aki leírta neked a választ) ők most valami csodás dolgot tettek, és ők milyen segítőkészek. Ezzel csak azt érték el, hogy te bezsebeled érdemtelenül a jó jegyeket, és ezentúl sem fogsz olvasni, tanulni, mondván "minek, úgy is lesz egy fajankó aki helyettem megírja majd"

2016. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!