Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adott egy szimmetrikus trapéz....

Adott egy szimmetrikus trapéz. Átlója és az alap által bezárt szög 32 fok. Az alapja 12 m hosszú. Ennyi adatból hogyan tudom kiszámolni a területet meg a kerületet?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 5. 18:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, 52 fok
2016. ápr. 5. 18:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennyiből sehogy, mivel végtelen sok ilyen trapéz rajzolható; ha rajzolsz egy szakaszt, és annak két végpontjához húzol két félegyenest, hogy azok 52°-os szöget zárnak be a szakasszal, akkor a félegyenesek metszéspontja „után” bárhová húzol egy párhuzamost, mindig a feladatnak megfelelő trapézt fogsz kapni, és mivel mind a szemközti alap, mind a magasság nő, ezért végtelen sok ilyen trapéz van. Azt viszont meg lehet mondani, hogy minél lesz több biztosan a trapéz területe.
2016. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A matekdogánkban ez volt és tuti, hogy van megoldása, mert a tanárnak a lapján kijött, amit megmutatott óra után. Csak nem tudom hogyan, mert a megoldást néztem csak. Ilyen sinusfelesegekkel kell kiszamolni
2016. ápr. 5. 18:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor még valami meg volt adva, mert, mint mondtam, ennyiből nem adható meg egyértelműen a trapéz.
2016. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy igazad van, ha így belegondolok.
2016. ápr. 5. 18:58
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha megvan adva az átló hossza? 15 m hosszú
2016. ápr. 5. 19:04
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Úgy már egyszerűbb. Van pár háromszöged, ha lerajzolod.
2016. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!