Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudom meg a szögfelező...

Hogy tudom meg a szögfelező koordinátáit?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet kiszámolni egy szögfelező egyenletét, koordinátáját ha adott a háromszög három csúcsának koordinátája? A szemközti oldalon megkeresem azt a koordinátájú pont ami a szomszédos oldalak arányában ossza a szemközti oldalt?

2016. ápr. 10. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Paraméteresen ez bizonyára egy hosszú levezetés (kézzel legalábbis).

A lényeg, hogy minden csucsponthoz hozzá kell rendelni egy origóból induló helyvektort.

Mivel helyvektorok szöge a skalárszorzatból triviális, így áttérni a félszögre már nem különösebb probléma. A félszög tangense ugyanis közvetlen adódik, ebből pedig a szögfelezők egyenletei felírhatók.

Jó megoldás lehet a ferdeszögű koordinátarendszer használata is, a két tengelyt választhatnánk valamely két oldallal egybeesőnek.

Ezen túl előnyös lehet három transzlációs koordinátatranszformáció is, csúcsoknak megfelelő origóval, mivel így a szögek mégegyszerűbben adódnak, az egyes transzformációk kapcsolatának felírása pedig nem jelent különösebb nehézséget.


Remélem, így már érthető, miből lehet kiindulni. Más módszer persze lehet még, én azt írtam le, ahogy én oldanám meg.

2016. ápr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!