Fizika-impulzus?

Figyelt kérdés

1500 kg tömegű gépkocsi sebességre5 s alatt 12,6 km/h-ra növekedett. Mennyivel gyarapodott a mozgásmennyiség?

Itt lehet használni az impulzus megmaradást?

Hiányoztam óráról és nem értem



2016. ápr. 12. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Az impulzusmegmaradást ütközésekre -rugalmasra, rugalmatlanra- szokták felírni.


Az impulzust használják még olyan differenciálegyenletéknél, ahol vagy a sebesség, vagy a tömeg -esetleg mind2- az idő függvényében változik. Ekkor ki tudják számolni a testre ható erőket.


Középiskolában szerintem csak annyit tanítanak, hogy az erő felírható ebben a formában is. F = I / t


Itt semmikép sem tudod használni az impulzus megmaradást, de ki tudod számolni a mozgási energiájának megváltozását, a gyorsítási munkát.


Ha van még kérdésed, a hiányzás végett, írhatsz nyugodtan, ezeket érdemes tudni dolgozatnál.

2016. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bongolo ***** válasza:

Nem kell itt munkát számolni, sokkal egyszerűbb.

A kezdősebesség gondolom 0, vagyis a kezdő impulzus is 0.

A végsebesség v = 12,6 km/h = ... m/s (számold ki), ezért a végén az impulzus m·v = 1500 kg · ... m/s. Ennyivel nőtt.


Az, hogy mindez 5 másodperc alatt történt, az mindegy.


(Ha nem 0 lenne a kezdősebesség, akkor ezekből az adatokból nem lehetne kiszámolni az impulzusváltozást.)

2016. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2016. ápr. 13. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!