Belső iránytű fogalma?

Figyelt kérdés
Valaki letudja irni a belső iránytu fogalmat 2-3 mondatban?
2016. ápr. 12. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia !

Nem tudom,jól értelmezem-e a kérdésed ?

Én a "belső iránytű" fogalmán a megérzéseinket, a szívünkből, lelkünkből fakadó sugallatokat értem.

Azt a fajta érzést, amikor nem tudatosan, az agyunkra, eszünkre hallgatva döntünk, hanem egy "belső hang" mondja, súgja meg, mit kell, vagy kellene tennünk.

2016. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pedig ehelyett azt az érzékszervet jelenti, ami pl. a galamboknál a földmágnesességet méri.
2016. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én "átvitt értelemben" fogalmaztam meg az emberben lévő belső iránytű fogalmát, mert létezik ilyen megközelítés is.

A belső iránytű orvosi értelemben az emberi szemben, pontosabban a retinában /ideghártya/ található, kriptokróm nevű fehérje, amely fényérzékeny.

"Mivel az emberi retinában sok kriptokróm található, képesek lehetünk valamilyen módon érzékelni a mágneses teret. Ugyanakkor az is elképzelhető, hogy az evolúció során egyszerűen új feladatot kapott a kriptokróm fehérje az emberben a többi élőlényhez képest."

2016. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!