Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen érveket illetve ellenér...

Milyen érveket illetve ellenérveket írnál ahhoz a témához hogy 'a bulvársajtóra szükség van'?

Figyelt kérdés

Irodalomból érvelést kell írnom. Most csinálok ilyet először és nem igazán tudom hogy kezdjek hozzá.

Ha valaki segítene nekem megköszönném



#bulvársajtó #Érvelés irodalom
2016. ápr. 18. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Érv:

- a mértéktelen emberi kíváncsiság: turkáljunk csak jó mélyen a másik magánéletében.

- "a szomszéd se jobb, mint én" érzés.

Ellenérv:

- életeket tud rombadönteni,

- a legrosszabb képet terjeszti a világról.


Nagyon jellemző egyébként: van pl. a kolumbiai "kokainreptér", vagy a "hűtlen házastársak" műsor.


Na, ott még egyetlen adást nem láttam, ahol pl. valaki NEM vitt kokaint és úgy szedték ízekre, vagy pedig nem volt hűtlen, és úgy követték volna.

Pedig biztos van ilyen, nem is kevés - és még érdekes is lenne megnézni néhány ilyet - de ugye ez nem szenzáció, nincs helye a bulvárban.

2016. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia !

Mellette:

A lényeg, hogy ismert emberekről, "celebekről", közszereplőkről közöl adatokat, sztorikat, többnyire a magánéletükkel kapcsolatban, amire az olvasók, a közvélemény igényt tart.

Ellene:

A probléma ott van, hogy sokszor ellenőrizetlen forrásból, igaztalan történetek látnak napvilágot a bulvársajtóban, de az elektronikus médiában is.

Emiatt olyan színben tűnhetnek fel a közszereplők, amihez valójában semmi közük nincs, és ez nagyon káros lehet.

Ahogy előttem is írta valaki, magánéleteket tehet tönkre egy-egy hazug állítás, "befeketítheti", "besározhatja" az illetőt.

Úgy írd meg az érvelő fogalmazást, mintha önmagaddal vitatkoznál.

Felveted a problémát, és azután mellette, majd ellene hozol fel érveket, tehát igazolni akarsz valamit, azután pedig cáfolni.

2016. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!