Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hamarosan itt az Érettségi de...

Hamarosan itt az Érettségi de előtte a tanárom feladott pár otthoni esszé írást valaki segítene hogy kezdjek neki? Egyszerűen fogalmam sincs hogy kell esszét írni Töriről van szó!

Figyelt kérdés

2016. ápr. 18. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Az az írásképedből egyértelműen kiderült, hogy nem csak az esszékkel van bajod. De ilyen "temérdek mennyiségű" információ alapján nehéz segíteni.
2016. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olvass el párat, az biztos segít.
2016. ápr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Szia !

Írd be a Google keresőbe és a Wikipédián megtalálható ismérvek alapján világossá válik, mi az esszé ?

Tulajdonképpen egy fogalmazás, szépirodalmi igénnyel megírva, bármilyen témáról szólhat, tükrözheti a saját véleményedet is.

2016. ápr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Lehet, hogy neked ez nem világos - de NEKED kell itt tanulni. Mi vagy tudjuk, vagy nem - de ez téged nem érint.


Másrészt ez itt nem egy házi feladat szerviz. Szívesen segítünk, ha valahol elakadsz - de nem oldjuk meg helyetted.


Harmadrészt pedig, ha szívességet kérsz, akkor méltóztassál normálisan viselkedni. Még akkor is, ha egy-egy válasz nem az igazi. A többit tiszteled meg.

2016. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az tulajdonképpen egy fogalmazás
2016. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

komolyan emberek. egyetlen értelmesnek nevezhető válasz jött. nem igaz hogy ennyire mélyre süllyedt a társadalom. vagy minek írtok kommentet ha nem segítetek. mi van veletek? csak azt keresitek hol tudtok belekötni az emberbe.


szóval esszét úgy kell írni hogy:

-írsz egy rövid bevezetést. ahol elmondod mi a téma. stb

-aztán definiálod a témát. ennél a szakasznál határozzuk meg a vizsgált témánkat a választott elemzési szempontok megnevezése mellett.

-tárgyalást írsz. ahol részletesebben kifejted a témát.

-aztán írsz egy befejezést. ahol leírod a véleményed vagy amit oda valónak gondolsz

-a végén a forrást meg kell jelölni (ha van)


remélem segítettem és még hasznát veszed :D

2016. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xxvackorxx válasza:
Utolso, ez nem magyar esszé.. A töri teljesen mas. En ugy szoktam, hogy elejen meghatarozom az időszakot es a Földrajzi helyszínt, utana irsz konkretan a feladatrol, bele kell irni olyan dolgokat, amik benne vannak a forrásban, pl: 1854-es missouri kompromisszum tagolta ketté észak Amerikát..(persze csak ha van ilyen forrás, de szinte bármit bele lehet irni). Velemenyem szerint az hiba, ha a sajat véleményed irod bele, hiszen ez nem egy szubjektiv level a haverodnak, hanem egy olyan objektiv szöveget varnak el, mintha tankönyvbe irnad.
2016. ápr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, valóban, a történelem esszének objektív adatokat kell tartalmaznia, ebben egyetértek.

Köszönöm a kiigazítást !

2016. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget akik normálisan írtak :) a többieknek meg hát mit is mondhatnék tanuljatok meg élni ne csak a gép előtt trollkodni köszi még egyszer nektek szuperek vagytok!
2016. ápr. 24. 22:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Én annyira megtultam élni, hogy egy pillanatig sem görcsöltem az érettségi miatt. Ugyanakkor megtanultam azt is, hogy ha válasz várok, ahhoz érthetően kell feltennem a kérdést. Itt pl. egy kicsit konkrétabb dolgokat kellett volna írni.
2016. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!