Adja meg a 2x + y = 4 egyenletű egyenes meredekségét! A megoldás szerint -2, de miért van mínuszban?

2016. ápr. 19. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

2x+y = 4 /-(2x)

y = 4-2x

2016. ápr. 19. 20:40
 2/5 anonim válasza:
Az egyenletet át kell rendezni y-ra, majd az x együtthatóját kell nézni előjellel együtt, ez adja a meredekséget.
2016. ápr. 19. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:

én egy másik módszert is ismerek :)

az egyenletből megállapítod, hogy a normálvektor(2;1), ebből következik, hogy az irányvektor(v1;v2)=(-1;2)

a meredekség az irányvektor y koordinátája/irányvektor x koordinátája, itt m=v2/v1

2016. ápr. 19. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért van a fv. tábla, hogy kipuskázd a standard alakot. y=ax+b, ahol "a" a meredekség.
2016. ápr. 19. 21:16
 5/5 A kérdező kommentje:
juj, tényleg. köszönöm :)
2016. ápr. 19. 21:22