Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy hármasintegrálom...

Van egy hármasintegrálom (3-y) dxdydz ami V szerint kéne integrálnom. A v pedig egy 2 sugarú gömb felső fele aminek az origóban van a középpontja. Itt mi az integrálási tartomány pontosan gömbi koordináta rendszerben és sima koordináta rendszerben?

Figyelt kérdés
Matematika, Matek, Integrálás, Analízis

2016. ápr. 27. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami kell neked az a koordinátatranszformáció. A lényege az egésznek, hogy az eredeti (x,y,z) koordinátarendszer, valamint egy (r,fi,teta) gömbi koordinátarendszer között egy vektorfv-t definiálunk, amit a gömb paraméterezésének szoktak nevezni.


Tehát arra keress rá hogy "gömb paraméterezése".


Gyakorlatilag a dx, dy, dz helyett lesz neked majd egy dr, dfi, dteta.


Megjegyzem, a transzformációhoz hozzátartozik még a Jacobi-fv. determináns, de majd azt is megtalálod, mivel egy csomó helyen le van írva.

2016. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen azt láttam utána olvastam de nem értettem teljesen meg ezért kérném csak a felső gömb koordinátáit
2016. ápr. 27. 21:31
 3/4 Tom Benko ***** válasza:

r\in[0,R]

\phi\in[0,2\pi]

\theta\in[0,\pi]

Ez a teljes gömb. A paraméterezést pedig egy kis ábrával tudod kideríteni.

2016. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem érted akkor többször el kell olvasni, nem pedig a buta kérdéseddel traktálni az oldalt...

Ha konkrétan nem világos valami, azt kérdezd meg. Komplett példát nem fogok levezetni, ahhoz menj magántanárhoz, ingyen én sem dolgozok, mint senki más.

2016. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!