Valaki segitene?

Figyelt kérdés

A kozepkor lenne a tema, ezen belul kene irjak epitmenyekrol,betegsegekrol,gyogyitasokrol,esemenyek.

Valaki tudna nekem segiteni , ugy hogy ki valaszt egy temat a felsiroltok kozul es ir rola egy par sort ?! Legyszi segitsetek fontos lenne!!



2016. máj. 6. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Most akkor segítsünk vagy csináljuk meg helyetted amíg te májnkraftozol?
2016. máj. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
amugy azert kerdeztem mert a neten nem talaltam erdekessegeket, van jobb dolgom is mint szamitogepes jatekokkal tolteni az idot , nem mindenki 8 eves .
2016. máj. 6. 20:37
 3/4 Arp Du ***** válasza:

Sok betegség volt, járványok voltak melyekben emberek milliói haltak meg (pestis, himlő, lepra, angol izzadás). Az emberek kevesebbet tisztálkodtak, a városokban az ürüléket az utcára öntötték, a hulladék sokszor a várak, városok körül maradt, ez mind fertőzéseket okozott. Távoli földrészekről új betegségeket hoztak be, pl. a pestist. Az emberek rövidebb ideig éltek, mint ma.


Az orvoslás, a tudományok hanyatlottak római birodalom bukása után. Egyházi kolostorokban, ispotályokban (kórházakban) gyógyítottak, Itáliában orvosegyetemeket alapítottak.

Később: betegápló lovagrendek jöttek létre a keresztes háborúk miatt, ezek számos országban kórházakat alapítottak. A nagyobb városok is tartottak orvost.

2016. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Arp Du ***** válasza:

Várakat építettek védelmi célból kőből, szirtekre vízlelőhely közelében. Gazdasági központokban, uralkodói székhelyeken épültek várak.

Templomokat építettek minden korszakban más stílusban.

2016. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!