Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok? Csak két...

Egri csillagok? Csak két kérdés? ELOLVASTAM

Figyelt kérdés

10 kérdést kaptunk olvasónaplonak és én elolvastam. Két kérdés kivételével mindre tudom a választ! A két kérdés:

1. Ki kerese a török táborból Bornemissza Gergelyt? Mit akar tőle?

2. Miért jelenik meg egy fekete koporsó az egri vár falán?

4. fejezet

Köszönöm minden kedves válaszolónak aki nem azzal jon hogy olvassam el, mert elolvastam!:)



2016. máj. 8. 17:50
 1/4 anonim válasza:
100%

régen olvastam...

2. Miért jelenik meg egy fekete koporsó az egri vár falán?

ha jól emlékszem a koporsó az után jelent meg a várban miután a törökök írtak egy levelet, hogy adják föl a várat különben meghalnak (vagy valami hasonló). És ez magának a vár urának Dobónak volta a parancsa, jelezve h inkább meghalnak magyarországért!


megnéztem most az olvasmányfüzetem(abban van az összes olvasónaplóm a suliba) és ha meg akarod pontosan keresni akkor a negyedik rész 14. fejezetében megtalálod ha minden igaz. (legalábbis ha jól értelmezem az 6 évvel ezelőtti jelölésem. :) )

2016. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az egész könyvre vonatkoztatva lenne kérdés, még megérteném, hogy nem akarod (újra) elolvasni, de ha már egyszer megadták, hogy a 4. fejezetből való a kérdés, meddig tartana azt az 1 fejezetet végigolvasni? ... Bizton állíthatom, hogy mostanra már megtudtad volna a választ a könyvből.
2016. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, amugy miko feltettem a kerdest is a konyv felett gornyedtem, de ha jol esik a kotoszkodes orulok h orulsz:)
2016. máj. 15. 18:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kötöszködésnek írtam, de mindegy...
2016. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!