Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki fizikás segítene?...

Valaki fizikás segítene? Nagyon nagyon sürgős!

Figyelt kérdés

Valaki aki otthon van fizikából kérem segítsen, iszonyú sürgős.Holnapra kell, 2 oldal feladatot csináltam már eg, ez az egy nem megy, és mér fél órája csak ülök felette..

Ha lehet magyarázattal/levezetéssel ha kérhetem.

"Egy rugó rugóállandója 1000 N/M. Falhoz van rögzítve, vízszintesen. Nekigurítanak egy m(tömeg)= 4kg v= 1m/s sebességű kocsit. A kocsi összenyomja a rugót. Mekkora a maximum összenyomódása?

Előre is nagyon köszönöm, tényleg sürgős lenne.



2016. máj. 11. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Energiamegmaradással egyszerűen kijön. Kezdetben van a kocsinak mozgási energiája, a rugónak nincs semmije, aztán a maximum összenyomódás akkor lesz, mikor a kocsi megáll, ekkor a kocsinak nincs semmije, és a rugónak van rugalmas energiája, amiben éppen az összenyomódása szerepel.


Ez alapján megy?


(Amúgy kinematikával és harmonikus rezgőmozgással is kijön, csak kicsit hosszadalmasabb, meg lesz benne szinusz és koszinusz… Szóval remélem, hogy már tanultátok az energiamegmaradást, és használnotok is szabad.)

2016. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon hülye vagyok fizikából. ha megtudnád oldani nekem, hatalmas segítség lenne
2016. máj. 11. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor képlettel az energiamegmaradás:

Ek0 + Er0 = Ek1 + Er1,

1/2*m*v^2 + 0 = 0 + 1/2*D*x^2,

x = gyök(m*v^2/D) = … (Tessék helyettesíteni.)

D a rugóállandó, m és v pedig az, amit a feladat is jelöl velük.

2016. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jó, mindegy

nagyon köszi :)

2016. máj. 11. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!