Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell helyesen hivatkozni?

Hogyan kell helyesen hivatkozni?

Figyelt kérdés
Segítene nekem valaki egy-két dolgot lehivatkozni? Tényleg csak pár kérdésem lenne, mert biztosra szeretnék menni, és biztos van köztetek, aki jobban ért hozzá, mint én. :) Például youtube linket hogyan kell helyesen lehivatkozni? Ha pedig egy könyvből csak egy részletet olvasok el, akkor kell oldalszámot jelölni? Mert úgy tudom az csak akkor van, ha szóról szóra idézek. Illetve ha neten olvasok el egy cikket, vagy akár pdf formátumba könyvet, akkor azt hogyan hivatkozom le? Köszönöm előre is a segítséget!

2016. máj. 13. 08:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez olyan szintű forrásmegjelölés, hogy max megjegyzed a szerzőt és a könyv címét , internet esetében meg bőven elég az oldal megjelölése . pl wikinél ( www.wikipedia. hu ) Nem kell sorról sorra lejegyezni, hogy miket használtál fel :)
2016. aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!