Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megtudnátok oldani nekem...

Megtudnátok oldani nekem ezeket a fizika példákat, illetve elmagyarázni? ( elektrodinamika, atomfizika)

Figyelt kérdés

1, Három R ellenállású drótot egyenlő háromszög alakban forrasztottunk össze. Mekkora lesz az ellenállás a háromszög két csúcsa között? Elvileg a megoldás, hogy nagyobb mint R/2, de kisebb mint R.

2, Egy végtelen hosszúnak tekinthető egyenes tekercs áramát egyenletesen csökkentjük. A tekercset körülvesszük egy 5cm és egy 10cm sugarú vezetőhurokkal, amelyek 1-1 feszültségmérőt tartalmaznak. Az 5cm-es hurokban a feszültségmérő 140mV feszültséget mutat. Mennyit mutat a 10 cm-esben? ( Eddig azt hittem, hogy a tekercsen kívüli B mező elhanyagolható)

3, Egy semleges héliumatomnak 2 alapállapotú elektronja van. Ha egymást követően leszakítjuk ezeket, akkor a második elektron leszakításához miért szükséges több energia? Azt hittem, hogy az elektronok leszakításához szükséges energiát, azaz az ionizáló energiát csak az elektronpálya energiája határozza meg, azaz a -2,2aJ.



#atomfizika #elektrondinamika
2016. máj. 16. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

1)

Ez azzal ekvivalens, hogy párhuzamosan kapcsolsz egymással R-t és 2R-t. Ha kiszámolod, ezek eredője 2/3*R.

2016. máj. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

...tekercsen kívüli B mező elhanyagolható...

Annak a tekercsnek a szempontjából. De a vezetőhurok szemszögéből nézve meg a hurokban benne van a tekercs által generált mező.

2016. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bugya Péter ***** válasza:

2. U2 = 140 mV.

2013. emelt fizika érettségi

2016. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
(oka meg az, hogy a nagyobb hurok ugyanazt zárja körbe)
2016. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!