Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy háromszög a=4 alfa=30...

Van egy háromszög a=4 alfa=30 fok. Keressük a c, b, és a magasságot és a háromszög köré írható kört. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 17. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen háromszög végtelen sok van! Kimaradt valamilyen adat!
2016. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ebből hogy a halálba lehetne megcsinálni? :D Nem hagytál le valamit?
2016. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Én csak úgy tudom kiszámolni, ha megszerkesztem a megadott adatokat. Elfelezem az "a" oldalt, az 2cm..ez a kör sugara. Megszerkesztem a kört, az "a" oldal két vége lesz a két csúcs. A harmadikat ott kapom meg, ahol a szög metszi a körvonalat.


Ebben az esetben: a=4 , b=2, c=3.5, m= 1.7


Nem kizárt, hogy meg lehet oldani máshogy is, de ezekből az adatokból nekem csak így megy. :)

2016. máj. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem, nem hagytam ki adatot!
2016. máj. 17. 19:44
 5/12 anonim ***** válasza:

"Elfelezem az "a" oldalt, az 2cm..ez a kör sugara"


De miért?


Ezt a feladatot ennyi adatból nem lehet megcsinálni, mert végtelen sok ilyen háromszög van

2016. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3. nagy baromságot ír, alapjául veszi, hogy az "a" oldal az a kör átmérője, ami nincs leírva a feladatba. Pont egy ilyesmi volt most emelt matekon, csak négyszöggel (meg persze több adattal... :D ) Ezekből az adatokból végtelen sok megoldás létezik. Ilyet se hagytál le, hogy mondjuk a háromszög egyenlő szárú?
2016. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Annyi maradt le hogy a kör területe kell :/
2016. máj. 17. 19:52
 8/12 tatyesz ***** válasza:
2Rsin30=a, R a köré írható kör sugara.
2016. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szóval valóban sok ilyen háromszög van, de csak 1 ilyen kör!


[link]

2016. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
5-ös kommentelő..Ha megfigyelted, odaírtam, hogy én csak így tudok kiszámolni a feladatot. Tehát ez az egy megoldás, amit ÉN fel tudok mutatni. Nem garantáltam, hogy helyes. Sőt, megemlítettem, hogy biztosan van más módszer. Ezen okból, én nem látok rajta semmi nevetnivalót. Segíteni akartam, ennyi az egész.
2016. máj. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!