Tudtok mondani a direkt, indirekt bizonyításra;teljes indukcióra és skatulya elvre olyan tételeket, amiket ezekkel a módszerekkel bizonyítunk?

Figyelt kérdés
Legalább mindegyikre egyet-egyet....én is tudok mindegyikre párat, csak hátha mondtok egy olyat ami könnyebb és akkor nem azt tanulom, amit én gondolok...meg pl.: ha másodfokú egyenletnél a megoldóképletet vezetem le...akkor az direkt bizonyításnak számít?

2016. máj. 26. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Indirekt: pl gyök 2

Teljes indukció: ahol "n" vmilyen pozitív egész: pl számtani sorozat általános alakját is ezzel lehet, oszthatóságok

Skatulya elv: többnyire gyakorlati példáknál vannak: bizonyítsuk be hogy x fős társaságban biztosan van y olyan ember, akik ugyanabban a hónapban születtek.

A másodfokú egyenlet megoldóképletének levezetése is direkt, mint ahogy a bizonyítások többsége az.

Emelt szóbeli 24-es tétel? :)

2016. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
pontosan
2016. máj. 26. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!