Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megállapítani hogy...

Hogy kell megállapítani hogy egy tűrés laza, átmeneti vagy szoros?

Figyelt kérdés

Csap átmérő24h5 és Furat átmérő 24M6 esetén?

Mert nekem számítás szerint az jött ki, hogy szilárd mivel a csap FH-ja nagyobb mint a furat FH-ja

De ezen táblázat szerint átmeneti: [link]



2016. júl. 21. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Laza az illesztés akkor, ha soha nincs fedés a tűrésmezők között, vagyis a csap felső határmérete kisebb, mint a furat alsó határmérete. Átmeneti akkor, ha előfordulhat, hogy fedés van köztük (mondjuk ha FH-s a csap és AH-s a furat, akkor már átfednek), szilárd pedig akkor, ha mindig van átfedés (még akkor is, ha AH-s a csap és FH-s a furat).
2016. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csap esetén:

AH=23,991

FH=24.000


Furat esetén:

AH=23,983

FH=23,996


Azaz a csap FH-ja meghaladja a furat AH-ját és Fh-ját

Én ebből arra következtetek, hogy szilárd lenne a tűrés, de a táblázat szerint átmeneti. Akkor vagy az én gondolkodásom a rossz vagy a táblázat.

2016. júl. 21. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Az alsó és felső határoknak most nem számolok utána, késő van már ahhoz. Tehát fogadjuk el, hogy jók, számoljunk ezzel!

A leglazább akkor lesz az illesztés, ha a csap alsó, a furat meg felső határon van, ezt szerintem nem kell magyarázni. Ebben az esetben a csap 23,991 mm-es átmérőjű, a furat meg 23,996 mm-es. Vagyis játékkal kapcsolódnak, hiszen a csap kisebb átmérőjű, mint a furat. A másik véglet, ha a furat alsó határon van, a csap meg felsőn, ilyenkor a 23,983 mm-es furatba próbálod beleerőszakolni a 24,000 mm-es csapot. Na, ilyenkor már szó sincs játékról, fedés van rendesen.

A végeredmény: az illesztés átmeneti, mert ha minden határon belül van, akkor is előfordulhat játék vagy fedés. Akkor lenne szilárd, ha a csap még alsó határon is nagyobb átmérőjű lenne, mint a furat átmérőjének felső határa.

2016. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. júl. 21. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!