3 gyök alatt a 8, eredménye hogy lesz 2?


3 (gyökjel) 8 = 2

nem tudom felfogni, hogy hogy..

azt még értem is, hogy gyök alatt 9 az 3.. de ez hogy?:(

köszönöm!



2016. aug. 10. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

köbgyök(8)=2 gondolom ez volt a kérdés.

köbgyök(8)=köbgyök(2^3)=2

Diáknyelven a köbgyök és a köbreemelés "kiüti" egymást.

Tanárnyelven az n-edik gyök definíciója miatt.

2016. aug. 10. 19:31
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyök alatt a 9: Melyik számot kell a második hatványra emelni, hogy 9-et kapjunk? A 3-mat.

A 3-as gyök ugyan így működik (már nem emlékszem ezt hogyan kell kiejteni, de a wiki-n biztosan megtalálod). Melyik az a szám, aminek a köbe 8? 2^3 = 2*2*2 = 8.

A sima gyöknél képzelj oda a gyökjel elé egy kettest, csak azt nem szokás kiírni.

n gyök alatt k -> melyik az a szám, aminek az n-edik hatványának eredménye egyenlő k-val?

2016. aug. 10. 19:32
 3/3 A kérdező kommentje:
így már világos! köszönöm a válaszokat.. :)
2016. aug. 10. 19:42