Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írna valaki 3 metaforát a...

Írna valaki 3 metaforát a Kőszívűből? SOS! Már 2 napja keresem, de egyet sem találtam

Figyelt kérdés

#házi feladat #metafora #A kőszívű ember fiai #3 metafora #SOS Olvasónapló
2016. szept. 2. 18:55
 1/2 chtt ***** válasza:

Hogy ilyenkor nem tud erre járni egy magyaros se! :(

Ezt találtam, nem tudom, segít-e valamit:


"Jókai a Kőszívű ember fiaiban nagy számban használ fel antik vagy bibliai motívumokat metaforaként, mitizáló szándékkal. Emellett megidézi Zrínyi, Petőfi, Vörösmarty és többek közt Shakespeare munkásságát is. Példaként említhetjük Alfonsine Medeaként, démonként történő leírását, a Budát, mint Olümposzt ostromló huszárok titáni harcát, Mária és Jenő kapcsolatának piéta-allegóriáját, a szobormetaforákat (lovagok, mint aranyszobrok, 319.; az ország, mint arconütött istenszobor, 405.; Ödön, mint ércszobor, 414.)" - oldalszámok az 1975-os Móra kiadvány alapján vannak megadva.


meg talán ez is jó:

"Az antik eredetű mitizáló metaforák a szobormetaforákhoz hasonlóan működnek. Richárd esetében egész metaforalánc bomlik ki. Nevében megidézi Oroszlánszívű Richárdot, valamint az Akhilleusszal történő összehasonlítás során (320.), az „oroszlán Akhilleusz” iskolás intertextusán keresztül nyeri el jelleme a bátor jelzőt."


"Jókai más szöveghelyeken is használ metaforákat a színházi szótárból. A regény vége felé, Richárd és Edit találkozása után így ír: „Ha mindez valóban historice így nem történt volna, azt mondanák rá: theater-coup.” (494.) Pár oldallal később pedig így: „A dráma után jön még egy három felvonásos vígjáték: a comedy of errors, a tévedések vígjátéka.”


"Az elbeszélésben többször is a női szemek metaforájaként jelennek meg a férfiak számára utat mutató csillagok. (Pl.: 44.; Ödön: „Amikben én bízom: azok az én csillagaim. S az én csillagaim szerető női szemek.”) "


hm, innen szedem az "okosságokat": [link] - ha van kedved böngészni...

2016. szept. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!! <3
2016. szept. 3. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!