Nem értem, hogy ezt hogy kéne megoldani.
500 dm3 standard nyomású és 25°C-os hidrogén-klorid gáz
a.) Hány mol és hány gramm?
b.) Hány gramm és hány cm3 10 tömeg%-os sósav oldat készíthető a fenti HCl gázból, ha a sósav sűrűsége 1,048 g/cm3?
c.) Hány db HCl molekula van az 500 dm3 gázban?
2016. szept. 4. 11:06
1/2 anonim válasza:
a.) almazod a gáztörvényt: P*V=n*R*T, ahol p=1 atm(standard nyomás), V=500 dm3=500 l , n - molszam, R= 0,082 (allando), T=25+273=298 K fok.===> n=P*V/R*T=20,46 mol.==> m=M*n=36,5*20,46=746,79 g.
b .) m oldat=m(HCl) *100/10=7467,9 g, suruseg=1,048g/cm3===> V oldat=m(oldat)/suruseg=712.58 cm3
c .)1 mol ban van .... 6*10^23 db molekula===> (a:) pont) ===>20,46 molban van 20,46*6*10^23=12,276* 10^24 db molekula
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. szept. 4. 18:04