Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az az esszé? Mit írjak?...

Mi az az esszé? Mit írjak? Hogy írjam?

Figyelt kérdés

Elsős gimis vagyok, sosem hallottam róla, ált. isk.-ba nem tanították, ebből adódik, hogy nem tudom mi az és azt se, hogyan írjak meg egy ilyet..

Na de.., kaptunk egy 4 oldalas szöveget kérdésekkel társadalom ismeret órán, hogy tanuljuk meg és írunk belőle egy esszét!

Tehát akkor azt irjam le ami a szövegbe van vagy válaszoljak a kérdesekre és úgy ahogy én elképzelem? Vagy, hogy? Mint? Mit? Segítsetek!🙁

Itt egy pár kérdes a szövegből:

-Mi az a tevékenységi kör, amit nap, mint nap örömmel végeznél?

-Hogyan képzeled el az életedet 10év múlva?

-Mit gondolsz miről fogsz beszámolni a 10 éves érettségi találkozón?

Légyszi normális válaszokat adjatok, és segítsetek!

Nem vagyok komplett idióta és buta se de tényleg nem tanultuk és ennyit mondott a tanár.


2016. szept. 4. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan mint egy fogalmazás. Annyi a lényeg, hogy a szöveg alapján megírod az esszét úgy, hogy belefűzöd a saját gondolatodat/véleményedet, mert ettől lesz egyedi.
2016. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogalmazás. (Összefüggő szöveg bekezdésekre osztva.)
2016. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Máskor ha olyat mond, ami nem teljesen világos, jelentkezz! Nem vagy komplett idióta, tehát amilyen kérdések benned felmerülnek, azok másokban is. Örülni fognak a többiek, ha nekik is segítesz azzal, hogy megkérdezed, amikor felszólít a tanár.
2016. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nagyon sokat segített!:) ment a zöld kezecske mindenkinek!:)

Még egy kérdés: a 4 oldalas szöveg, kis szakaszokra van osztva és minden szakaszhoz tartoznak kérdések, akkor most nekem a kerdéseket megválaszolva kell írnom egy esszét vagy benne kell lennie a szöveg tartalmának/lénylegének is pár mondatban?:)

Vagy, hogy szokták/szokás?

Esetleg ezt a tanárnak kellett volna megmondania?😯

2016. szept. 4. 13:32
 5/5 anonim ***** válasza:

"kaptunk egy 4 oldalas szöveget kérdésekkel társadalom ismeret órán, hogy tanuljuk meg és írunk belőle egy esszét!"


"Írunk"? Nem "írjunk"?

Ha "írunk", az nekem úgy hangzik, hogy tanuld meg, és majd dolgozat lesz belőle, olyan típusú dolgozat, amiben esszét kell majd írni (tehát nem röviden válaszolni kérdésekre, hanem fogalmazásban megírni, hogy mit tudsz hozzászólni a megadott kérdéshez - ami lehet, hogy konkrétan az egyik kérdés lesz a szöveghez tartozó kérdések közül).

Ha "írjunk", az meg úgy hangzik, mintha házi feladat lenne írni egy ilyen fogalmazást. Ebben az esetben nem tudom, hogy gondolja a tanár, mert 4 oldal szöveg azért elég hosszú, és akkor még ott a sok kérdés... Az összes kérdésre belefogalmazni a választ, meg még a szöveg tartalmát is összefoglalni, az olyan hosszú, hogy sose olvasná el, az tuti...


Szóval nem lehet, hogy nem is házi, hanem esszédolgozatra kell készülni, úgy kell megtanulni a szöveg tartalmát, és elgondolkodni közben, hogy miket válaszolgatnál majd a szöveghez tartozó kérdésekre?

2016. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!