Nem tudom megoldani ezt a feladatot.(146) Valaki segítene? lépésről lépésre?
Köszönöm!
2016. szept. 4. 12:01
1/1 anonim válasza:
=[(a+1)/2*(a-1)+16/2*(a^2-1)-(a+3)/2*(a+1)]*(4a^2-4)/3=(1/2et a zarojelbe ki lehet emelni, a^2-1=(a-1)*(a+1) lesz a kozos nevezo)=
=1/2*[(a+1)*(a+1)+16-(a+3)*(a-1)]/(a^2-1)*[4*(a^2-1)]/3=(a 2est es az (a^2-1)et leegyszerusitjuk)
= (a^2+2a+1+16-a^2-2a+3)*2/3=
=20*2/3=40/3