Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Meine Sommerferien német...

Meine Sommerferien német fogalmazás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hétvégére kaptunk egy feladatot, hogy írjunk egy kb. 15 mondatból álló szöveget a nyári szünetről. (hogy mit csináltuk hol nyaraltunk stb) Nagyjábol tudom is viszont múlt időbe kéne leírni ami nem igazán megy .. :/ Valaki le tudná írni? Egyszerűbb dolgokat írtam (pl voltunk Balatonon nyaralni,találkoztam a barátaimmal,sétáltam a kutyámmal,úsztam stb) A gond csak az,hogy lehet hogy hibás(biztos h az:D) és jegyre megy. Valaki segítene megfogalmazni úgy h értelmes legyen? Nagyon sokat segítene



2016. szept. 10. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit nem tudsz a múlt időn?
2016. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sokszor rosszul írom le a végét vagy elrontom a szórendet stb... nem voltam ott amikor vettük az előző tanárunkal és így gyakran elrontom (korházba voltam több hétig a lábam miatt) :/
2016. szept. 10. 19:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól nem fogsz fejlődni, ha más írja meg helyetted, legközelebb ugyanúgy fogalmad sem lesz az egészről.

Azt írtad, hogy már készen vagy, csak lehetnek benne hibák. Hát akkor másold be ide , mi pedig majd kijavítjuk az esetleges hibákat!

2016. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jó reggelt:D


Rendben itt a szöveg, én szóltam előre :/


Meine Sommerferien


Die Sommerferien besteht aus 11 Wochen. Ich mag Sommer weil wir haben viele Zeit und das Wetter ist gut. Man kann schwimmen,Eis essen oder auch Urlaub machen.

In dieses Jahr ich und meine Freunden waren in Balaton. Wir bleibt dort 2 Tage. Das war sehr schön. Das Wasser war ein bisschen kalt, aber es stört uns nicht.

Dann ich und meine Familie haben aus Kroatien gefahren. Ich habe noch nie dort gewesen. Ich habe sehr viele Fotos gemacht. Das Wetter war sehr warm und es regnet nur Abend.

Wir haben sehr viel gefahren. Wir fahren mit Auto auch in Romania,weil dort leben meine Grosseltern. Wir sehen sie nicht off,also wir haben dort 2 Woche gebleibt.

Im Sommer hat ich auch mit meine Freundin getreffen,und ich habe skateboard gefahren.

Ich habe viele Musik gehören. Ich fühlt mich gut.

2016. szept. 11. 07:39
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Die Sommerferien bestehEN aus 11 Wochen. Ich mag DEN Sommer, weil wir VIEL Zeit HABEN und das Wetter ist gut. Man kann schwimmen, Eis essen oder auch Urlaub machen.

In dieseM Jahr (vagy Dieses Jahr)WAREN ich und meine Freunden AM Balaton. Wir SIND dort 2 Tage LANG GEBLIEBEN. Das war sehr schön. Das Wasser war ein bisschen kalt, aber es HAT uns nicht GESTÖRT.

Dann ich und meine Familie haben NACH Kroatien gefahren. Ich habe noch nie dort gewesen. Ich habe sehr viele Fotos gemacht. Das Wetter war sehr warm und es regnetE nur abends.

Wir SIND sehr viel gefahren. Wir fUhren mit Auto auch NACH RUMäNIEN,weil meine Grosseltern dort leben. Wiseher n sie nicht off,also wir SIND dort 2 Woche geblIEBEN.

Im Sommer hat ich auch mit meine Freundin getrOffen,und ich BIN OFT Skateboard gefahren.

Ich habe viel Musik gehören. Ich HABE mich WOHL GEFÜHLT.

2016. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊
2016. szept. 11. 11:47
 7/9 Rick Mave ***** válasza:
100%

"habe" gefahren? .... "habe" gewesen? .... "zwei Woche"? .... "hat" ich? .... "mit meine" Freundin getroffen?


Mostmár csak az a kérdés, hogy ki csinált több szarvashibát, a kérdező vagy a korrektor :(:(:(


Here we go – die Korrektur der Korrektur:


....WAR ich MIT meineN FreundeN am PLATTENSEE. Wir sind 2 Tage (lang) DORT geblieben. ................ Ich BIN dann mit meineR Familie nach Kroatien gefahren. Ich WAR noch nie ZUVOR dort gewesen. ......... Wir fuhren mit DEM Auto auch nach Rumänien, weil meine GROßeltern dort leben. WIR SEHEN sie nicht OFT, wir sind also 2 WocheN lang dort geblieben.

Im Sommer HABE ich MICH auch mit meineR Freundin getroffen,.....


Stilisztikailag persze lehetne még rajta fésülni (mondatokat összevonni a szóismétlés elkerülése végett, az igeidőt egységessé tenni, stb.), de ezen a szinten szerintem elég a súlyosabb nyelvtani bukfenceket tisztába tenni.

2016. szept. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már itt tartunk, akkor a "hören" ige múlt ideje h. gehört, nem pedig h. gehören. ;)
2016. szept. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rick Mave ***** válasza:
Teljesen jogos a meglátás, ez is veretes hiba. Nálam "technikai" okokból maradt ki: a szöveget át kellett tegyem copy&paste-tal, hogy meg tudjam csinálni a korrektúrát és az utolsó mondat véletlenül lemaradt...
2016. szept. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!