Melyek Ázsia határai?

Figyelt kérdés
Most vettük Ázsiát földrajzból. Vettük a határait,de a tanár olyan gyorsan sorolta,nem nem tudtam ott helyben megtanulni,és a könyvben meg nincs benne. 7. osztály/általános.
2010. ápr. 22. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nyisd ki az atlaszt és olvasd le. Vagy használhatnád a google-t

[link]

2010. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ázsia határa kulturális konvenció, természetrajzi térképekről nem lehet leolvasni.


Mi úgy tanultuk a nyolcvanas években, hogy: Urál hegység, Urál folyó, Kaszpi tenger (szóbajövő partszakasza), Kaukázus, Fekete-tenger. Mármint persze a nyugati határra.


[link]


A magyar Wikipédia is ezt a felsorolást adja Ázsia nyugati határára:


[link]


A déli határ kérdéséhez nem merek hozzászólni (ahol az a szigetvilág van).


A kérdéskör hatalmas, hiszen keveredik a kulturális tradíció a természettudományos háttárrel. Hogy mennnyi geológiai, lemeztektonikai, ökológiai, meteorológiai alap áll az előbb megadott megállapodás mögött, azt nem tudom. Az a sejtésem, hogy az egyes tudományágak némileg eltérő szempntrendszert nyújtanak, és a fenti határok vagy kompromiszum eredményét tükrözik, vagy pedig az egész valami politikai-kulturális tradíció, amely mögött csak részben állnak természetrajzi alapok. De ezt nem tudom.

2010. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt van egy részletesebb tárgyalás:


[link]


szóval ma is ,,jók'' azok a határok, amiket mi a nyolcvanas években tanultunk, de az egész tudományos értelemben némileg elavult, és valójában az antikvitás és a középkor során kialakult hagyományt tükrözi.

2010. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. ápr. 23. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, nagyon köszönöm én is a biztatást. A Fekete tengernél egy kicsit félreérthető voltam, ott sok elágazás van, úgy megy a ,,határ'' útvonala pontosabban, hogy: Dardanellák, Márvány-tenger, Boszporusz, Fekete tenger szóbajövő partszakasza, Kaukázus, Kaszpi-tenger szóba jövő partszakasza, Urál folyó (a forrásáig), és Urál hegység (a Kara-tengerig).
2010. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
.. legalábbis az angol Wikipedia szerint.
2010. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi is naggyábol most vettük és nekünk le van írva a vázlat É:Jeges-Tenger

D: Indiai óceán

K: Csendes Óceán Ny: Urál hegység, Urál folyó, Kaszpi-Tenger,Kaukázos, Fekete-Tenger (Ezek választják el Európátol)

2010. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!