Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Moliére; A fösvény című...

Moliére; A fösvény című könyvvel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Elolvastam a könyvet, de az ilyen kérdékesre nem tudok válaszolni, így nem tudom feldolgozni. Mi a tragikomikus része a műnek és mik a komikum forrásai?

2016. szept. 18. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nézz utána a tragikomikus és komikum szavak jelentésének, és vedd elő újra a könyvet!
2016. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kell utána néznem, az nélkül is tudom, hogy mit jelent. De a tököm tudja, hogy mi volt benne a nevetséges. Segítséget kértem, nem ilyen nagyon nagy bölcs hozzá szólást. Köszi :)
2016. szept. 18. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Ha semmit sem találtál benne viccesnek (még olyan szinten se, hogy érted, hogy ott valami poén van, csak épp neked nem nagyon tetszik), akkor el kéne olvasni újra, figyelmesebben.
2016. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tragikus az h emberunk egy sz.r alak. Komikus h egyedul marad a vegen, es hiaba a jolet miatt gyujtogetett, szar lesz az elete, igy pofaraeses. Ez persze nem vicces, de valamiert az irodalmtanarok a humor legkissebb arnyekara is rafogjaj, szoval ezt komikusbak nevezzuk. Tragikomukus attol lesz, hogy a fent emlitettek nemcsak egyszerre allnak fent, de osszefuggesben is vannak egymassal. Legkozelebb ha olvasol valamit probald melyebben ertelmezni, hogy ne jarj igy! Remelem segitettem!
2016. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!