Bella639 kérdése:

Matek versenyre készülök, de elfelejtettem hogy azonos alapú hatványt hogy adunk össze. Tudnátok segíteni?

2015 a 2015.-en + 2015 a 2016.-on

2016. okt. 3. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel összeadás van, így ezekkel a hatványokkal nagyon nem lehet mit kezdeni, maximum alakítgatod picit az egészet:

2015^2015 + 2015^2016 = 2015^2015 + 2015*2015^2015 = 2015^2015 * (1+2015) = 2016 * 2015^2015

2016. okt. 3. 16:54
 2/2 anonim válasza:
0%
Simán összeadod a kitevőket, és ezzel az összeggel szorzod meg.
2016. okt. 3. 16:59