Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » CaO+CaCO3+MgCO3+HCl =? Mik a...

CaO+CaCO3+MgCO3+HCl =? Mik a termékek?

Figyelt kérdés
A segítséget előre is köszönöm!

2016. okt. 8. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Nos,mint ionos vegyület,(Ca2+) (O2-),(Ca2+) CO3(2-),(Mg2+)CO3(2-)

a hidrogén klorid meg H+ CL-

tehát a fémek fém kloriddá alakulnak szerintem,

CaCL2,MgCl2,igy kell 6mol HCL,amiben van ugye 6mol klorid ion(6 CL-) ami a fém kloridoknak kell,aztán még van 6 DB hidrogén ion(H+)

itt ugye van a só,meg a sav, tehát so + sav =másik só másik sav, pl só 2NaCl(konyhasó) + savH2SO4(kénsav) -->2HCL(sósav)+ 2NaCL(glaubersó)

de mivel itt a a szénsav keletkezne tehát fém-karbonát + sav ---> CaCO3(amugy ez mészkő) + 2 HCL-->CaCl2,és szénsav H2CO3,de a szénsav azonnal megbomlik,igy CaCl2+H2O + CO2, tehát itt is,

6db H+,te jézus,nem figyeltem miközben irtam,hogy kalcium OXID,áá,az meg sztem vizzé alakul :/

tehát CaCl2,ez sztem biztos,MgCl2,és a szénsav bomlik tehát CO2 + H2O,és ugye 2 db karbonát ion van ott,azaz 2 CO2,és még van 2db oxigén atomjuk,összesen a kettőnek,de mivel 6db hidrogén ion van,sztem ők se maradnak a kémcső aljában,hanem a negativ oxid ionok a pozitiv hidrogén ionokkal vizet alkotnak,ilyen arányban : H2O

H+ H + O2- szóval 6db hidrogén ion,4elment a 2db karbonát ionra,H2CO3 H2CO3(ami megbomlott CO2 meg H2O ra) akkor marad 2db,áhh,sajnálom kérdező majd még megprobálok ezzel foglalkozni,de most nagyon belestrapáltam,mer még 2hidrogén ion,az 1 oxigén atomnak van,és ugye lenne még 2(1 a CaO ban,1meg az egyik CO3 ból,remélem többiek ti tudtok neki segiteni gyorsan...

2016. okt. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Reakció egyenletek:


CaO + 2 HCl = CaCl2 + H2O

CaCO3 + 2 HCl = CaCl2 + CO2 + H2O

MgCO3 + 2 HCl = MgCl2 + CO2 + H2O

2016. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. én is erre gondoltam ,hogy miböl mi lesz,csak azthittem hogy mindent egyszerre áá,kösz :D
2016. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 15. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!