Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elakadtam a matek házival...

Elakadtam a matek házival segítettek?

Figyelt kérdés

Egy kiránduláson Ubul , Vendel és Zóra közösen rendeltek grillcsirkét 1020 Ft-ért , egy-egy adag köretet adagonként 480 Ft-ért , végül egy kancsó narancslevet 870 Ft-ért .


A közösen elfogyasztott uzsonna árát egyenlően osztották el egymás között. Az egy főre eső költség többféleképpen kiszámítható . Írd le ezeket !


2010. ápr. 25. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat vagy az osszes koltseget osztod el harommal, vagy a kulon rendelesek arat osztod el harommal, majd adod oket ossze, nekem tobb nem jut eszembe.
2010. ápr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1020+ (3x480) +870 - az összeget oszd el hárommal. Bocs, de nincs kedvem kiszámolni helyetted. :D
2010. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most arra megy ki a játék ha jól gondolom, hogy a 3 számértéket külön-külön elosztják hárommal, majd összeadják, vagy pedig előbb összeadják és utána osztanak. Hú de nagy egy feladat volt! ... Vagy mondok még egyet: Elosztod az 1020-at háromfelé, a maradék két számot (1440 és 870) összeadod, majd azt osztod hárommal, és összeadod az 1020 harmadával. Hogy lehet ilyen szar feladatot kitalálni? Komolyan kérdezem. Ez egy totál nonszensz feladat, hihetetlen bugyuta. Ezt mégis hogy képesek feladni matek feladatnak? Undorító.
2010. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket ! :)
2010. ápr. 25. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!