Középpont és a sugár az érdekelt a témában.
2016. okt. 13. 00:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenkor felirjuk a kor egyenletehez hasobloan az egyenletet, tehat az x es y ertekeket eloallitjuk mint egy nevevezetes azonossag, utana pedig szepen rendezzuk az egyenletet.


(x-7/2)^2-(7/2)^2+(y-5/2)^2-(5/2)^2+17,5=0


(x-7/2)^2+(y-5/2)^2-49/4-25/4+17,5=0


(x-7/2)^2+(y-5/2)^2-12,25-6,25+17=0


(x-7/2)^2+(y-5/2)^2=1


(x-3,5)^2+(y-2,5)^2=1


Középpont P(3,5;2,5) kör sugara 1 egység.

2016. okt. 13. 00:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. okt. 13. 00:48