Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika szögfüggvények?

Matematika szögfüggvények?

Figyelt kérdés

1. Az országút egy P pontjából 40°-os szögben leágazik egy út, melyen 2 km-t haladva jutunk A faluba. Az országúton P-ből továbbhaladva 4 km-t egy Q ponthoz jutunk, melyből 70°-os szögben szintén leágazik egy út, ezen 3 km-t haladva B faluba jutunk. A két falu közé milyen hosszú egyenes utat kellene építeni a könnyebb megközelíthetőség érdekében?


2. Egy kálváriadomb tetején áll egy kápolna. A dombon a kápolnához vezető út 340 m, mely meredeksége 22°. A domb aljáról a kápolna teteje a dombhoz viszonyítva 3°-os emelkedési szögben látszik. Milyen magas a kápolna?


3. Milyen magasan van az erkélyünk a talajhoz képest, ha a szomszédos ház aljára 80°-os szögben kell lenézni, a tetejére pedig 45°-os szögben kell szintén lenézni? A szomszédos házhoz a talajon/földszinten úgy tudunk eljutni, hogy 30°-os lejtőn sétálunk összesen 25 km-t. Milyen magas a szomszédos ház?


Az lenne a gondom a fenti feladatokkal, hogy már a vázlatkészítésnél is elakadtam velük... Tudnátok egy kicsit segíteni bennük? Megadni a kezdő lökést, mert miután rájövök, hogy mi, hogy van, utána már tudom alkalmazni a képleteket, meg az összefüggéseket.

Köszönöm szépen előre is annak, aki ki tud segíteni kicsit! :) Nagyon hálás lennék érte ;)



2016. okt. 16. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első feladatot, és a megoldásmenetét én így képzelném el:

[link]

2016. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem válaszolsz, tudod-e használni? Azóta a második is ott van.
2016. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Huh! 😊 hát nagyon-nagyon szépen köszönöm! 😊 egy Isten vagy. 😊 igen, és vegre Rájöttem, hogy mit rontottam el, vagy nem vettem észre a rajz elkészítése közben 😊 a valaha adott legnagyobb zöld pacsi ment most neked 😊
2016. okt. 16. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
A harmadik feladatban "30°-os lejtőn sétálunk összesen 25 km-t" hihetetlen (lehetetlen) adatnak tűnik.
2016. okt. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elírtam, Bocsi, 25 metert 😊
2016. okt. 16. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez még így is "torony-ház", mind a kettő. (30 emelet!)

[link]

2016. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!