Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni ebben a 2...

Tudnátok segíteni ebben a 2 áramköröf feladatban?

Figyelt kérdés

a tanár nm a legjobb és amit leadott anyagból nem jutok előrrébb...

[link]

előre is köszönöm ^^



2016. okt. 21. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel a segítség számomra nem azt jelenti, hogy szépen megoldom, majd bekörmölöm... Nem írtál semmit. Elindulni nem tudsz?

A másodikkal kapcsolatban, komplex számokkal számoltok ilyent?

2016. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, és az elsőhöz az elméleti tudnivaló az a wikin is egyszerűen le van írva:

[link]

2016. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nm a 2. nál nem komplex számokkka számolunk és ugy értem hogy volt szó órán mind a 2 módszerről de rosszul magyarázott és nm értettem meg... ezért olyan segitséget szeretnék hogy vagy megoldja valaki és mellé magyaráz is vagy egy másik hasonló példán keresztül magyarázza el :D
2016. okt. 21. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Azon gondolkoztam, mennyire kicsi a valószínűsége annak, hogy hülyítesz, mivel a belinkelt Wiki cikk igen rövid, és egyetlen technikai részleten kívül teljes információval szolgál.

Ez az egyetlen technikai részlet az az, hogy az első pötty feladatot végezve több forrásnál egyenként kell számolni ezekkel, és az eredmény összeadódik.


Valamint azon gondolkodom, hogy a második feladatnál, ha nem komplex szám, akkor differenciálegyenlet, az megy?

2016. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nm a 2. feledatnál se differenciál egyenletrő se komplex számokról van szó

a másik szerinted hülyíteném ezzel a népet ha ezen múlik a vizsgám?... csak gondoltam itt érthetően és hétköznapibb nyelven magyarázzák el...

2016. okt. 22. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Annál egyszerűbb leírás, mint a Wiki írja, nincs. Nem magyarázat, mert az a levezetés lenne, és az a legtöbb forrásban nincs is meg, de szerintem felesleges is (ki emlékszik a Pitagorasz-tétel bizonyítására?), ha az ember jól alkalmazza a módszert. A módszer meg le van írva, üresjárási feszültség számítás a kívánt kapcsokra és eredő ellenállás számítás a kívánt kapcsokra. Persze, ezekhez némi változtatásokkal, de az is le van írva.
2016. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!