Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Találtok benne nyelvtani hibákat?

Saccfree kérdése:

Találtok benne nyelvtani hibákat?

Figyelt kérdés
Üdv, Angolra egy rövid fogalmazást kell írni, amivel nagyjából meg is vagyok, de nem tudom, hogy nyelvtanilag mennyire helyes, ezért ha találtok benne hibát, kérlek szóljatok: I haven't a lot of free time, but if I have time I spend it usefully. I currently have three hobbies. These are fishing, drawing and reading. I go fishing with my father twice a month. Our favorite places are Mureș river, Lacul Roșu and Olt river. My latest record was 60 cm, but I hope that I will fish out a bigger fish. I draw a little bit every day. I like to draw with pencil. I draw a lot of my friend. My favorite painter is Karel Dujardin. He's nationality is dutch. In the night, I usually do a bit of reading before going to bed. My favorite book is Pride and Prejudice. This is certainly a very beneficial way to spend my free time. In addition to this i usually meet with my friend, Anita. We watch together new movies. We like comedy, animation, action and musical. In my remaining free time I was studying.

2016. okt. 22. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:

ELső sor:


I don't have... vagy I haven't got....

2016. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"I haven't a lot of free time" "I don't have..."

"He's nationality is dutch" helyesen "His nationality.." mert birtokos névmás (Az ő nemzetisége).

Kicsit összetettebb mondattá is lehet ezeket tenni, nekem széttagolt nagyon: "I draw a little bit every day. I like to draw with pencil. I draw a lot of my friend." ehelyett azt írnám, hogy "I like drawing with pencils a little bit every day. Moreover I've already drawn a lot of my friend."

Az utolsó mondatnál azt szeretnéd kifejezni, hogy sok barátodat már lerajzoltad? Avagy sokat rajzolsz velük / sokat rajzolsz nekik? Én a "már lerajzoltadot" írtam bele.

draw with someone - vkivel rajzolsz

draw for someone - vkinek rajzolsz

avagy ha lerajzoltad őket, akk az benne van a fogalmazott mondatomba.


Hirtelen ennyit találtam, kötőszavakkal fel lehet turbózni a szöveget, sokat emelnek rajta. Egyébként pedig egész jók a mondatok. Kötőszóra: volt akár a "moreover" ~ ráadásul; vagy lehetne még: "furthermore" ~ ezen felül, "besides that" ~ ezenkívül, "alongside" ~ emellett, etc..

2016. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. okt. 22. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!