Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy medencébe két csapon...

Em.S kérdése:

Egy medencébe két csapon folyik a víz. Az első csapon 10 órán, a másodikon 6 órán át. Mennyi idő alatt töltődik fel?

Figyelt kérdés

2016. okt. 24. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, esetleg több óra alatt, vagy soha.
2016. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ede1219 ***** válasza:
5%
10 óra, ha egyszerre nyitják a csapokat, vagy 4 órán belül kinyitják a 6 órást is.
2016. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 vurugya béla ***** válasza:
100%

Szerintem ez lett volna a pontos szöveg:


"Egy medencébe két csapon folyik a víz. Az első csapon 10 órán, a másodikon 6 órán át telne meg. Mennyi idő alatt töltődik fel, ha mindkét csap nyitva van?"


Ezt kell megoldani:

x/10 + x/6 = 1


Megoldás: x=3,75 azaz 3 és 3/4 óra alatt.

2016. okt. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10 óra.
2016. okt. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Elismerésemet szeretném kifejezni minden tudatlan, ostoba baromnak, akik itt (is) értékelte a válaszokat. Ezt vártam, csak így tovább!
2016. okt. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Elismerésemet szeretném kifejezni minden tudatlan, ostoba baromnak, akik itt (is) értékelte a válaszokat. Ezt vártam, csak így tovább!"

Hagyd! Nem éri meg!

Lassan az egész ezo kategória szintjére süllyed.

2016. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó az x = 3,75 megoldás és persze az egyenlet is. De valaki magyarázza már el a kérdezőnek, hogy miért ezt az egyenletet kellett felírni, mert így semmit sem fog érteni belőle. Emlékszem annak idején a matektanárunk is pont így, ilyen lazán írta fel az egyenleteket. Csak ő 1 helyett 100 %-ot írt az egyenlet végére.
2016. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 vurugya béla ***** válasza:
40%

Ami hülye válasz, azt lehúzom. Itt segíteni vagyunk, nem a véleményünket vagy homályos sejtéseinket leírni.

Ha kell a levezetés, azt a kérdező ide szokta írni.

Mivel kevés az időm, nem akarok sokat magyarázkodni, ha nem kérik.

Aki akar, magyarázzon, persze, azt én is zöldpacsizom majd!

2016. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!