Ezzel már 30 perce bénázok:

3+x+7-4x=6+3x+1-1/5

És ellenőrizni is kell és az ellenőrzés nálam mindig más...😣


2016. okt. 24. 17:09
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és ugyanez van a

a) 5x-4+3x+5=2x-7-8-


b) 3x+6+2x-10=2x-6+3x


Ha valaki nem venné észre,akkor szólók hogy ezek algebrai mérlegelves cuccok

2016. okt. 24. 17:21
 2/8 anonim válasza:

5x-4+3x+5=2x-7-8

8x+1=2x-15

16=-6x /*(-1)

-16=6x /:6

-16/6=x

-2,66=x

2016. okt. 24. 17:29
 3/8 anonim válasza:

3x+6+2x-10=2x-6+3x

5x+4=5x-6

4=-6

De, ez nem megoldás. mert ellentmondásosezlrt az egyenlőségjelet áthúzzuk keresztben.

2016. okt. 24. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Eltünteted a törtet, szorzod 5-tel /*5

15+5x+35-20x=30+15x+5-1(1 azért marad, mert ugye előbb osztod, utána szorzod 5-tel akkor gyak, semmit sem csináltál)


Összevonod:

50-15x=34+15x


Mivel jobb oldalt van több x, így ide gyűjtöd /+15x

50=34+30x


Eltünteted a 34-et /-34

16=30x


Osztod az x-szel /:30x

X=16

--

30

2016. okt. 24. 17:40
 5/8 anonim válasza:

3+x+7-4x=6+3x+1-1/5

az 1/5 --> 0,2 én ezzel számolok nem a törttel

-3x+10=6,8+3x

HA a -3x-ből vonod ki a 3x-et akkor az

-6x+10=6,8

-6x=-3,2 /*(-1)

6x=3,2

X=3,2/6 DE szerintem nem ez a megoldás, hanem az alábbi

Ha a 3x-hez hozzáadsz -3x-et az 0.

10=6,8 ami ellent mondás.

2016. okt. 24. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

1x az 0,533, tehát ennek az arányosan beszorzott értékét írd az x-ek helyére, és elvileg egyenlő lesz a két oldal, ha nem számoltam el valamit, mert buszon írtam :)

2016. okt. 24. 17:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagyis a törtes voltam :)
2016. okt. 24. 17:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Életet mentettetek! KÖSZÖNÖM
2016. okt. 24. 20:51