Laborban 0,3268g-ot kellet (volna) bemérnem, de sajnos utólag vettem észre hogy 0,36 grammot mértem be.

Ez mekkora hiba%?

Hogy kell ezt kiszámítani?

köszönöm



2016. nov. 15. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
10,159%
2016. nov. 15. 11:44
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy szamoltad ki?
2016. nov. 15. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha már laborgyakorlatod van, egy egyszerű százalékszámításnak kellene mennie...
2016. nov. 15. 12:28
 4/10 A kérdező kommentje:

Megmondod hogy jott ki vagy oktatsz?

Pont ilyen a labortanarom is hogy kioktatni ki tud de nem segitene...

2016. nov. 15. 12:35
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Valószínűleg azért oktat ki, mert egy általános iskolai alsós osztás szorzást (szigorúan véve még van egy kivonás is) nem tudsz elvégezni!
2016. nov. 15. 12:41
 6/10 A kérdező kommentje:

2 komment helyett megmondhattatok volna hogy kell kiszamolni...

Hagyjuk

2016. nov. 15. 12:58
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Meg ne sértődj már!

Melyik nem megy?

A kivonás vagy az osztás/szorzás?

Meg se próbáltad kiszámolni, kb. a 3. véletlenszerű próbálkozásra is megkapod az eredményt!

2016. nov. 15. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint egy Gyakori kérdések.hu nevű weboldal arra való, hogy kérdéseket tegyenek fel.


"Laborban 0,3268 g-ot kellet (volna) bemérnem, de sajnos utólag vettem észre hogy 0,36 grammot mértem be.

Ez mekkora hiba%?"


0,3269 gramm a pontos érték

0,36 gramm a mért érték

0,36-0,3269 = 0,0331 a különbség


Kérdés, hogy hány %-a a 0,3269-nek a 0,0331 ?

a=0,3269 %-alap

szé=0,0331 %-érték

p=? %-láb


Alapképlet:

szé = a*p/100


Behelyettesítesz:

0,0331 = 0,3269*p/100


Szorzol 100-zal:

3,31 = 0,3269*p


Osztasz 0,3269-del:

10,125 = p


Tehát 10,13% a hiba.


----------------


Logikailag:


0,3269-nek az 1 %-a 0,003269


Megnézzük, hogy a 0,0331 hányszorosa az 1%-nak:

0,0331:0,003269 = 10,125

2016. nov. 15. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

#8 miért számoltál 0,3269-el, mikor 0,3268 volt a kérdésben?!

A gondolatmenet mondjuk jó.


A hiba% hibáját meg miért nem veszi figyelembe itt senki?!


Vegyük észre ugyanis, hogy a mért eredmény csak 2 érték jegyre pontos, a pontos érték pedig 4 értékes számjegy!


Ha már számolgatunk, ne csak aznnyit mondjunk, hogy xy % a hiba, hanem tegyük hozzá, hogy pluszminusz z %...


Érthető?

2016. nov. 15. 20:42
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen. Teljesen ertheto volt mostmar menni fog :-)

Koszonom

2016. nov. 15. 21:10