Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit vegyek figyelembe egy...

Mit vegyek figyelembe egy mítosz írásánál?

Figyelt kérdés

Házi dolgozatra kaptuk azt a feladatot, hogy írjunk egy mítoszt, viszont nem tudok pár dolgot:

-Milyen hosszú szokott lenni egy mítosz kb?

-Általában milyen témát dolgoz fel?

-Írhatok pl sárkányokról is? :D

Köszönöm a válaszokat!

18L



2016. nov. 21. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

1. A hossza nincs meghatározva. Viszont a mítoszok élőszóban hangzottak el, ezért az egYes történetek nem feltétlen hosszúak. Én nagyon különböző hosszúságú mítoszokkal találkoztam. (EgYes történetek annyira összefonódnak, hogy eposznyi hosszúságúra nőnek (pl. Kalevala), de van igen rövidke is). Annyit írj, mintha egy mesét mondanál el valamiről... 3-4 oldal?


2.van a teogonia, ami az istenek születéséről szól.

Teomachia: istenek harca.

Kozmogonia: a világ születéséről szól,

Kozmologia: a világ felépítése a témája.

Emellett vannak olyanok, amik egy-egy isten történetét mondják el.


3. Ezekbe a témákba belefér a sárkány :-)


Sok sikert!

2016. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítettél köszönöm szépen! :)

Még egy utolsó kérdés, ezt tegnap elfelejtettem: lehet benne párbeszéd, vagy elbeszélő jellegű az egész?

2016. nov. 22. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet benne, a finn mítoszokban van párbeszéd. A görögben ritka. De ez a párbeszéd nem olyan, mint egy regényben. Sokkal inkább beszéltetés van: például a Kalevalaban az énekverseny történetében J. elmondja szüleinek, hogy ő megküzd V.-nel. Amit J. mond, azt szó szerint leírják, de a szülei reakcióját már csak elmondják, őket nem beszeltetik.


Vagy a Biblia teremtéstörténetében Isten megszólal, "Legyen világosság!" és nincs rá reakció. Amikor az embert megteremti, akkor sem szól vissza az emberpár, hogy pl. Köszönjük szépen, hogy megteremtettél minket.


Szerintem inkább csak beszéltess szereplőket, de ne a párbeszédjelleg legyen hangsúlyos.

2016. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. nov. 23. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!