Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek négyszögek. Segítene...

Matek négyszögek. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

1. Egy téglalap oldalai közötti különbség 3cm, a téglalap T=40m2. Oldalai, kerület és átlójának hosszát számítsd ki. Átlók által bezárt szöget meghatározni.


Azért megpróbáltam:


T=40m2

a=?

b=?

K=?


T=a*B= 5*8= 40 m2 (de itt bezavart már a m2)

K= 2*(a+b)= 2*(5+8)= 26 cm


Átlójának hossza: pitagorasz tételével:


a2+b2= x2

5négyzeten+8négyzeten= x2

25+64=x2

89=x2 / gyökvonas

9,43 cm=x


Szög:


T=a*b*singamma/2

40=5*8*singamma/2

40=40singamma/2 /*2

80=40*singamma /:40

2=singamma

0,035=gamma


Itt mik a hibák?


b, Számítsd ki annak a paralelogrammának a területét és 2 átlójának hosszát, amelynek 2 szomszédos oldalai 15,6 és 7.8 egység, 81°15' perces szöget zárnak be.


T=a*b*singamma

ezt egyátalán nem tudtam. A 81°15' ki kellne vonni 180-ból? úgy meg elég érdekes eredmény jött ki területre.


Előre is köszönöm a segítséget!


2016. nov. 23. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A téglalap területe nem a*b*sin(y)/2, hanem a*b*sin(y), de ha így írod fel, akkor y=90° triviálisan. Az átlók hajlásszögét úgy tudod meghatározni, hogy kiszámolod az átlók és az oldalak hajlásszögét, majd kihasználod azt, hogy az átlók felezik egymást, vagyis 4 egyenlő szárú háromszögre bontják fel a téglalapot, ezekből az egyik szárszöge kell neked. Ha az egyik Ł, akkor a másik 180°-Ł lesz, neked értelemszerűen a kisebbik kell.


2. Miért kellene kivonni bármiből is? Csak beütöd a számológépbe ennek a szinuszát (illetve előbb átírod tizedesszögbe, ha így nem tudod), majd kiszámolod a területet.

2016. nov. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem ertem
2016. nov. 23. 16:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyik részét?
2016. nov. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!