Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyarországi nemzetiségek...

Magyarországi nemzetiségek zenéjéről szóló fogalmazásba mit lehetne írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Énekre kell írnom egy fogalmazást ezeknek a emzetiségeknek a népzenéjéről: ruszinok, románok, szerbek, horvátok, németek, szlovákok és cigányok.

Kerestem adatokat róluk, de még a google sem mondott semmi használhatót, könyvem nincs, nem is tudok róluk mondani semmit.

Ezért kérem a segítségeteket.

2 oldalnak kell lennie, arra gondoltam, mindegyikről írok 1/3 oldalnyit bekezdésekben, szóval füle-farka nem nagyon lenne, de nem is baj, csak meglegyen a 2 oldal, ennél többet semmiképp sem akarok írni.


Nagyon megköszönném a segítséget! :)



2016. dec. 1. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Én valahogy így csinálnám:

Bevezetés: egy nemzetiségnél nagyon fontos a közös kultúra, mert ez tartja össze őket. Ennek része a zene is.


Tárgyalás: én a cigányzenével kezdeném, erről lehet a legtöbbet: hagyományos foglalkozás, cigányzenekarok, alaphangszerek, magyar nyelvű, ezért még fontosabb a dallamvilág

A többiről is ugyan ezek a dolgok, sajnos én sem vagyok egy nagy népzneszakértő.

Befejezés: a nemzetiségek színesítik az ország kultúráját, jó, hogy vannak.


Persze érdemes mindent szép, barokk körmondatokban megfogalmazni, hogy meglegyen a két oldal.

2016. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!