Hány esetben lesz pontosan ennyi osztója?

Egy 50-nél kisebb kétjegyű szám után írjuk a kétszeresét. A kapott négyjegyű számnak hány esetben lesz pontosan 16 darab pozitív osztója?

2016. dec. 10. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az eredményt tudom, de a megoldást nem:

[link] (utolsó kép)

2016. dec. 10. 17:41
 2/5 dq ***** válasza:

Nézz utána hogy mi a képlet az osztók számára.


Írd át az "Egy 50-nél kisebb kétjegyű szám után írjuk a kétszeresét." részt egyenletre, a szokásos módon. Mit tudsz így mondani a keletkezõ 4 jegyû szám osztóiról?

2016. dec. 10. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:

#1


Ha 102-vel megszorzod 10-től 49-ig az összes prímszámot a 17 kivételével, megkapod a megoldásokat.


102 * 11 = 1122

102 * 13 = 1326

...

102 * 47 = 4794

2016. dec. 10. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: a 102-őt hogy kaptad meg?
2016. dec. 11. 02:45
 5/5 dq ***** válasza:

#4:


Írd át az "Egy 50-nél kisebb kétjegyű szám után írjuk a kétszeresét." részt egyenletre, a szokásos módon.

2016. dec. 11. 08:55