Mikor 95%-os konfidencia intervallumot használunk, z miért egyenlő 1,96-tal? Ez így van meghatározva?

Figyelt kérdés

Emellett van egy órai feladat is, aminél elvesztettem a fonalat.

várható érték=250 g

szigmanégyzet=1 g

alfa=0,05

n=5

xátlag=249,6 g

Megfelel-e az adagolt tömeg várható értéke a feltételezésnek, ha az elsőfajú hiba megengedett valószínűsége alfa=0,05?

Ezt hogyan kell megoldani?

Itt órán kijött egy z=(xátlag-várható érték)/(szigma/gyök alatt n)=-0,894 érték, és ez nagyon zavar, nem tudom, hogy hogyan jött ki ez az érték. A továbbiakban nem számoltunk vele, sajnos az az órai jegyzet, ami erről az óráról van az elég rosszul sikerült.



#valószínűség #várható érték #konfidencia intervallum
2016. dec. 11. 20:53
 1/5 anonim válasza:
100%

95%-os a megbízhatósági szint. ez az (1-alfa)

tehát az alfa= 5% = 0,05

kétoldali próba esetén a z-nél 1-(alfa/2).

tehát 1-(0,05/2)= 0,0975

És biztos használhatsz képletgyűjteményt, aminek a végén ott vannak a z, kszí, t táblázatok. Megnézed hogy a z 0,975-nél mennyi. 1,96 lesz. De van egy képlet is,amivel ki lehet számolni.

2016. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Esetleg valamilyen könyvet nem tudsz ajánlani a témában (valószínűség számítás, statisztika) ami könnyen érthető és jól magyaráz?
2016. dec. 13. 18:55
 3/5 anonim válasza:

[link]


Szerintem ez jól elmagyarázza a becslést és a hipotézisvizsgálatot és az elész stat2 anyagot.

sajnos matek2-ből(valszámból) nem volt könyvem.

2016. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ment a zöld kéz:)
2016. dec. 15. 18:48
 5/5 anonim válasza:
nincs mit :)
2016. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!