Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyenlet komplex számokkal?

Egyenlet komplex számokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni az alábbi komplex számos egyenlet megoldásában:

[link]


Azt szeretném tudni, hogy hogyan kellene elindulni a megoldásban. Azt tudom, hogy osztani kellene -162-t a zárójeles résszel, de ezt hogyan kellene? Gondolkoztam azon, hogy konjugálttal szorzok, de ahhoz nem kellene a -162 mellé még egy képzetes rész?


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. dec. 23. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ilyen egyenletet még nem oldottam meg, de szerintem az is helyes megoldás, hogy:


Szorzom kívülről a zárójeles részt kettővel, eközben leosztom a benne lévő tagokat kettővel, ekkor látszódik, hogy fel lehet írni a komplex számot trigonometrikus alakban (2 a hosszúsága és 60 fok az argumentuma)


Aztán osztanék -162-vel, a z^4-et átdobnám jobb oldalra a Moivre-Laplace formulából kapott gyökök reciproka adná a megoldásokat "z"-re.


De lehet van más eljárás is

2016. dec. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban érdemes elosztani 2-vel és 3^4-nel is.

Ekkor w=z/4 helyettesítéssel:


(1/2+gyök(3)/2*i)*w^4=-1


most bővítsünk a konjugálttal:


(1/4+3/4)*w^4=-(1/2-gyök(3)/2*i)

azaz

w^4=-1/2+gyök(3)/2*i

ez a 120 fokos egységvektor


ennek a negyedik gyöke a 30 fokos egységvektor és annak 90 fokos elforgatottjai:


ezeket még 4-gyel kell szorozni és kész

2016. dec. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!