Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segit valaki ebben a matekfela...

Segit valaki ebben a matekfeladatban?

Figyelt kérdés

Az ABC haromszogben (AB) es (AC) oldalakat k egyenlo treszre osztjuk (k eleme a termeszetes szamok halmazanak es k>=3). Legyen D, E az A-hoz legkozelebbi, es H,L az A-tol legtavolabbi osztopont es M, P a BE, CD ill. BL, CM egyenesek osztopontja (D,H eleme AB, E,L eleme AC).

igazoljuk, hogy A, M, P kollinearis pontok es szamitsuk ki az AP/AM arányt. (a feladatot vektorokkal kell megoldani)


elore is köszönöm :)



2017. jan. 3. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem " CM egyenes", hanem CH egyenes van ott. Igaz?
2017. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kár, hogy a kérdező nem válaszol. A kérdésnek szerintem csak így van értelme:

[link]

Ha megerősíted, hogy ez a feladat, akkor a megoldás is látható lesz a fenti linken.

2017. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen CH egyenes , elirtam sajnalom
2017. jan. 3. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendben, én is elkezdtem a megoldást, az előző linken láthatod.
2017. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget, azt honnan tudjuk hogy a CM:MD=k?
2017. jan. 4. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:
A háromszögek hasonlóságára, illetve a párhuzamos szelők tételére utaltam. Ezekből látszik, hogy ED, LH, BC párhuzamosak, arányuk 1: (k-1) : k. Ugyanez az arány érvényes MINDEN MEGFELELŐ oldalra.
2017. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!