Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a véleményed a matematikáról?

Mi a véleményed a matematikáról?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 00:13
1 2
 1/20 Donald J. Trump ***** válasza:
80%
A matematika az a leghasznosabb és legsokoldalúbb tudomány, amit az emberek a legkevésbé értenek és képesek alkalmazni.
2017. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos, érdekes, mindenkivel megutáltatják, csak mert nem mindig esik le mindenkinek ugyanaz elsőre. Szerintem a frontális oktatás egyik legnagyobb kudarca és egyébként meg a világ leghasznosabb dolga.
2017. jan. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Az egyik legjobb dolog a világon, ami ráadásul még nagyon pontos is tud lenni. Azon kívül, ha valaha is szembekerülünk idegen lénnyel, nagyon nagy valószínűséggel ez lesz az egyetlen nyelv, amelyet mindketten beszélünk.
2017. jan. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb es leghasznosabb tudomány. Ertem ezt úgy, hogy az emberi tevékenységek közül pedig a tudomany a legjobb es leghasznosabb tevékenység..
2017. jan. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen tudomány, amit oktatni lehet 2000 éves könyvekből, mert ugyanúgy igaz.
2017. jan. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Matematika tanárként azt mondom, hogy az életem nagy szerelme.
2017. jan. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

> Az egyetlen tudomány, amit oktatni lehet 2000 éves könyvekből, mert ugyanúgy igaz.


Ezzel azért óvatosan. Például Euklidész Elemei. Tanultuk az iskolában -- csak éppen nem igaz. Ha csak azokat a pontokat veszed, amelyeknek a koordinátái a racionális számok, akkor az axiómáit ugyanúgy kielégítjük, csakhogy az egész mindenség nem fog működni, mert a körök általában nem metszik egymást! Tehát bevezetőnek megteszi de nem elég.

2017. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A matematika mindennek az alapja. Az összes tudománynak, zenének, táncnak, szobrászatnak, stb. Tényleg mindennek.
2017. jan. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

#2


A poroszos oktatás jóformán mindenhol becsődölt már, de a nyelvek és a matematika az, ahol először kilóg a lóláb

2017. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az én véleményem szerint "haszontalan" tudomány (nagyon gyenge matekos 1.5 átlaggal) Kövezzetek meg nyugodtan!
2017. jan. 5. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!