Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekot meg lehet tanulni?...

Matekot meg lehet tanulni? Ha, igen hogyan!?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek,(Ha odaengednek).Az átlagom 1.3 a jegyeim alapján.Kettest eddig minden évben kegyelemből megadták,de idén az érettségi a tét és ilyen átlaggal nem fogják megadni.Előző években sokat matekoztam de sosem volt sikerélményem mert ugyanúgy írtam az egyeseket hiába hittem azt,hogy tudom.Egyébként utálom a tantárgyat de mint a ..... :D. Tanárom mondja mindig,hogy le kellene ülni és megtanulni,de nem hiszi el,hogy tényleg nem értem és megtanulni sem tudom.Tehát a kérdésem az,hogy hogyan tudnám a matekot úgy megtanulni,hogy legalább egy 3-as szintet tudjak produkálni? Én szerintem sehogy :D Köszi a válaszokat!

2017. jan. 12. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Az érettségit nem az eddigi jegyeid átlagára adják. A vizsgafeladatok úgy vannak összeállítva, hogy még egy nagyon hü..., vagyis szerény képességű középiskolás is el tudjon érni egy kettest. Tültsd le az előző évek vizsgasorait, és gyakorolj! Nem ártana egy magántanár.
2017. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Matektanárra nincs pénzem se időm.Már irtunk egy "próba" próba érettségit a 30 pontból 2 lett. :)
2017. jan. 12. 14:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Módszeresen kell gyakorolni


de ha nincs segítség akkor nagyon nagy szenvedés tud lenni mert minden apró problémával meg kell várni a matekórát


de pl. ide is tudsz jönni kérdezni, biztosan szívesen segítenek neked ha valamit nem értesz


de mondom kell szerezni egy olyan könyvet ami a legkönnyebbektől a nehezebbek felé gyakoroltatja a feladatok megoldását

2017. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Donald J. Trump ***** válasza:
Mondjuk ha arról írnál ki konkrét kérdéseket, amit nem értessz (pl. hogy működik a Pitagorász-tétel vagy hogyan kell alkalmazni a másodfokú egyenletrendszer megoldóképletét), nem pedig arról, hogy nem megy, akkor lehet, hogy egyszerűbb volna. De rengeteg témakörben kb. naponta érkeznek kérdések-válaszok, ha használod a keresőt vagy a Googlet mindenre találsz magyarázatot a neten.
2017. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A matematikát nem tanulni kell, hanem meg kell érteni.

A tanulás csak arra elég, hogy a fogalmakat, tételeket bemagold.

Még a megértés sem jelent garanciát, elég gyakori, hogy a tanuló órán érti, illetve tanár (magántanár) előtt meg is tudja oldani a feladatot, de a dolgozat ugyanúgy egyes lesz, mintha nem is vett volna különórát.


Első lépés, hogy megszeresd, mert ha utálod, akkor sose fogod megérteni. Kell egy tanár, aki érdekes feladatokon keresztül megszeretteti veled.

2017. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, ha nincs időd tanulni, akkor bocs! De akkor miért kérdezed, meg lehet-e tanulni?
2017. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 30 pontból 2 pontod lett, akkor az alapokkal se vagy tisztában.

Illetve ha elutasítod a tanulást azzal, hogy nincs rá se időd, se pénzed. Itt nem is a pénz a problémás, mert oké, nem olcsó egy magántanár.

De hogy IDŐD sincs rá??? Akkor mégis hogyan tudnád elérni, hogy összehozd a hármast?

Eredményt csak befektetéssel lehet elérni. Ez is matematika (logika), hogy ezt megértsd.

2017. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A matektanárral nem lenne időm tanulni ugyanis én általában 4 és 6 között vagyok otthon.És gondolom egyik matektanárnak se lenne ideje eljönni.Tanulni este szoktam 8 óra után.Várok még tanácsokat!
2017. jan. 12. 20:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Már megint csak a kifogás.

4-6 közöttre is találhatsz tanárt, sőt akár még este 8-ra is.

De ha ki fagy facsarva délutánra, akkor esélytelen hogy pont a matekot fogod megérteni akkor. Hétvége délelőtt jobb lenne.

2017. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!