Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikrobiológia-vírusok házidolg...

Mikrobiológia-vírusok házidolgozat?

Figyelt kérdés

Az anyagnál beteg voltam és a drága osztályom természetesen nem tudja elküldeni az anyagot, úgy hogy itt vagyok.

1. Milyen a vírusok alapszerkezete ?

a

b

2. Mit jelent az a szó, hogy phagos?

3. Mit jelent az a szó, hogy parazita?

4. Sorolj fel 3 vírus okozta megbetegedést.

5. Mit jelent az, hogy antivirális szer?

6. Mit jelent a vírus szó ?

7. Mit jelent az onkogén vírus ?

Előre is köszönöm a segítséget.



2017. jan. 12. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Általában áll egy örökítőanyagból és fehérjeburokból, de előfordul, hogy kívülről egy külső lipidréteg burkolja, ezek a peplonos vírusok. A külső rétegben receptorok működnek.

2. Olyan vírusok, amelyek baktériumokat támadnak meg.

3. élősködőt jelent. Olyan heterotróf élőlények, akik felhasználják más élőlények szerves anyagait használják fel.

4. pl. bárányhimlő, sárgaláz, mumpsz, kanyaró

5.Olyan gyógyszerek, amelyek vírusellenesek. Csak vírus továbbszaporodását gátolja, mert a vírusokat nem lehet gyógyszerekkel elpusztítani.

6. Mérget jelent.

7. Olyan vírusok, amelyek daganatos betegségeket okoznak. Ilyen pl. Hepatitisz B, C , tumor és a HIV.

2017. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon nagyon köszönöm!

Töri tz-re tanultam és nem volt időm még ezt is átnézni és még 1x köszi!

2017. jan. 12. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!