Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen az ELTE BTK Keleti...

Dirr kérdése:

Milyen az ELTE BTK Keleti nyelvek és kultúrák szakja?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, és rengeteg vélemény olvastam a szak koreai szakirányáról. Leginkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi, ha esetlek valaki járt oda, vagy ismerőse végzett ott, tudna nekem mesélni róla?


(Nem igazán érdekelnek a "mekiszakos" poénok, csak akkor válaszolj, ha segíteni is tudsz!)



2017. jan. 25. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Nekem egyik ismerősöm jár oda, ő nagyon sok dolgot mesélt a szakról.

Az angol nagyon kell, mivel az anyanyelvi tanárok nem igazán/egyáltalán nem beszélnek magyarul. Bár már úgy hallottam, hogy egy új tanárt jött, ő valamilyen szinten beszél magyarul.

Van tankönyvük is, de az nem igazán jó, mert koreai logikára épül, nem olyanra, mint amit egy nyelvkönyvnél alapból megszokhat egy európai ember. Szóval már jó ha előtte tanulsz koreaiul valamennyit, mert ártani nem árt, de ez nem kötelező.

Egyébként holnap(január 27-én) nyílt nap lesz az ELTE bölcsészettudományi karán, ott még inkább tudnak neked mesélni a szakról.

Remélem ennyivel is tudtam segíteni. Ha kíváncsi vagy még valamire, akkor nyugodtan írhatsz privátban.

2017. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hű, hát nagyon szépen köszönöm! Igen, is nyíltnapra megyek is (De egy héttel később lesz, feb 3-án) gondoltam hátha addig tud nekem valaki valamit mondani.


Hallottam olyat, hogy nem túl jó, azért is gondoltam, hogy itt is kérdezősködök egy kicsit

2017. jan. 26. 19:26
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

(1-es)

Hát igen, ismerősöm sem mondott róla jókat. Azt mondta nagyon fontoljam meg, hogy idejelentkezek, de én elhatároztam, hogy koreai szakos leszek. Mégha nem is olyan, mint amilyennek képzeltem.

Pontosan mi lesz február harmadikán? Úgy tudom, akkor nem lesz semmi. Tudsz küldeni esetleg linket?

Megkérdezhetem, hogy miért szeretnél erre a szakra menni, és hogy hanyadikos vagy?

2017. jan. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is pont ugyanez volt, hallottam róla nagyon rosszakat, de valahogy csak nem tudom elengedni...


Nagyon köszönöm hogy szóltál, mert mint kiderült tényleg ma van, és valamit nagyon elnéztünk, amikor kerestük a nyíltnapot... de jobb később, mint soha, így ma még el tudok oda látogatni :D


Most vagyok végzős, 15-éig ki kéne találnom mit is akarok magammal kezdeni, és hát nálam határozottan nehezen jött ez össze.

Kb tizenegy-két éves voltam amikor először belementem ebbe az egész keleti kultúra dologba, de akkor leginkább a jaopán érdekelt, és akkor el is kezdtem tanulni a nyelvet. Aztán ez az egész kicsit pangott, majd egy másfél éve megint intenzívebben elkezdtem vele foglalkozni aztán valahogy eljutotam a koreaihoz is. Megtanultam írni (olvasni is megy de jóval lassabban) és eléggé belemerültem az egészbe. Más okot, annál, hogy érdekel nem tudnék felhozni azért, hogy tanuljam... talán csak azt, hogy jó nyelvérzékem van, és szívesen tanulnék nyelveket, mert az legalább jól megy.

2017. jan. 27. 07:34
 5/16 A kérdező kommentje:
(((PPK-nak lesz nyiltnapja, azzal kevertük össze, ismerőseimmel... tényleg köszi, így szerencsére nem maradunk le róla!)))
2017. jan. 27. 08:09
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

(1es)

Szívesen :D

Biztosan láttad a tavalyi ponthatárt a koreai szakon, és azt is, hogy felugrott a tavaly előttihez képest. Remélem nem viszik fel most is. Mondták nekem, hogy egy olyan 415 ponttal nyugodt lehetek.

2017. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

(1-es)

Amúgy mi lesz a B terved, ha nem jön össze a koreai szak? Szintén keleti nyelvet fogsz választani?

2017. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, most nyíltnapon is aztmondták elmúlt három évben 379, 371 és tavaly 400 volt úgyhogy úgy gyúrok én is :D Te is idén vagy végzős, ha megkérdezhetem?


Nekem B terv több is van (két tesóm is egyetemista bőven láttam a kínálatot, főleg mivel mindketten ELTE-sek leginkább ott :D) gondolkodtam ugyanúgy keleti nyelvek és kultúrákon a kínai vagy japán mellett, és még TáTK-n a szociológián. Pszichológia is nagyon érdekel, illetve ez a nemzetközi tanulmányok... úgyhogy pontos sorrendem még nincs, de ezek így amik érdekelnek, és lassan sorrendbe is kéne raknom őket :D

2017. jan. 27. 15:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem, én még tizenegyedikes vagyok, de már én is gyúrok, hogy legyen elég pontom.

Nem rossz B tervnek a pszichológia, a szociológia, meg a nemzetközi tanulmányok, csak hát ahhoz is tanulni kell a ponthatárok végett. Szorgalommal be lehet kerülni, és ha már tettél le felsőfokú nyelvvizsgát.

2017. jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Persze, érthető.

Hát, ezek közül legelérhetőbb a szoc. arra viszonylag alacsony a határ (két éve pls levitték 370 körülre azthiszem) nővérem ott végzett, úgyhogy igen. :D Felsőfokot jó érettségikkel lehet kompenzálni, nekem pl előreláthatólag nincs is szükség rá, elég a középfok többletpontnak.


Egyébként a nyíltnap nekem nagyon tetszett, úgytűnik megvan mit írok első helyre :D

2017. jan. 28. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!