Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent ez a szöveg pontosa...

Könyv3moly kérdése:

Mit jelent ez a szöveg pontosan, és hogy nyelvtanilag helyes-e a szerkezete?

Figyelt kérdés

Die richtige Freizeitgestaltung ist heutzutage immer problematischer, denn bei den meisten Leuten ist die Freizeit ziemlich karg bemessen. Ich habe auch immer weniger Freizeit, deshalb ist es sehr wichtig, dass ich sie vorteilhaft einteile.. An den Wochentagen habe ich immer wenig Freizeit, denn ich muss viel lernen . Am Wochenende kann ich natürlich meine Freizeit vorteilhaft ausnutzen.

Ich bevorzuge lieber ruhigere Tätigkeiten, wie zum Beispiel ein gutes Buch zu lesen, Musik zu hören oder einfach sich hinzulegen und fernzusehen.

Ich lese gern. Jeden Tag lese ich. Am liebsten lese ich im Bett vor dem Einschlafen.

In meiner Freizeit sehe ich fern.

In der Freizeit mache ich mit der Familie / mit den Freunden oft kleinere Ausflüge in der Umgebung. Unser Ziel ist oft der kleine Wald in der Nähe.

Meine Freizeit verbringe ich am liebsten mit meiner Familie / mit meinen Freunden / mit meinen Mitschülern / mit meinen Sportkameraden. Am liebsten machen wir sportliche Aktivitäten zusammen: wir gehen joggen / wir fahren Rad / fahren Motorrad / wir spielen Strassenfussball / wir spielen im Sommer Strandvolleyball / wir gehen Billiard spielen / wir fahren Skateboard. Im Sommer, wenn das Wetter heiß ist, gehen wir am liebsten zum Strand. Das Thermal-Bad bietet uns viele Möglichkeiten an, uns richtig wohl zu fühlen. Hier stehen uns Erlebnisbecken, Whirpool, Wellenbad, Sprungbrett, Rutsche zur Verfügung. Am Wochenende gehen wir immer zusammen aus. Samstags gehen wir in die Disco, wo wir uns bis zu den Morgenstunden unterhalten, tanzen. Sehr gern gehen wir ins Kino / ins Theater / ins Konzert.

Sammeln ist für viele Menschen ein beliebter Zeitvertreib. Viele verschiedene Dinge können gesammelt werden. Ich sammle / Ich habe früher Servietten / verschiedene Etiketten / Bierdosen / Streichholzschachteln / Ansichtskarten gesammelt. Ohne bestimmte Fachkenntnisse kann man aber diese Tätigkeit nicht ausüben.



2017. febr. 11. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem te írtad?
2017. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szabadidő eltöltésének lehetőségeiről szól

(Freizeitgestaltug)

2017. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem én írtam. Nagyjából tudom a jelentését,de nem mindenhol.

Bemàsoltam a fordítòba de ùgy elèggè érthetetlen

2017. febr. 12. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:

A szabadidő helyes megszervezése manapság egyre problémásabb, hiszen/mert az emberek többségének alig van szabadideje. Nekem is egyre kevesebb szabadidőm van, ezért az nagyon fontos, hogy azt előnyösen osszam be. Hétköznapokon mindig kevés a szabadidőm, mert sokat kell tanulnom. Hétvégéken természetesen előnyösen használom ki a szabadidőm. A nyugodtabb/csendesebb tevékenységeket részesítem inkább előnybe, mint pl. egy jó könyv olvasása, zene hallgatás vagy egyszerűen csak lefekszem és tévét nézek. Szeretek olvasni. Minden nap olvasok. A legszívesebben az ágyban elalvás előtt.

Szabadidőmben tévét nézek.

Szabadidőnkben gyakran kirándulunk a környéken a családommal vagy a barátaimmal. Uticélunk a kis erdő a közelben.

A szabadidőmet a legszívesebben a családommal / barátaimmal / osztálytársaimmal/ edzőtársaimmal töltöm. A legszívesebben sporttevékenységeket csinálunk együtt: kocogni megyünk, biciklizünk, motorozunk, focizunk az utcán, nyáron strandröplabdázunk, elmegyünk biliárdozni, gördeszkázunk. Nyáron, ha forró az idő, legszívesebben strandra megyünk.A termálfürdő sok lehetőséget kínál ahhoz, hogy jól érezzük magunkat. Élménymedence, úszómedence, hullámfürdő, ugródeszka, csúszda áll a rendelkezésünkre. Hétvégén mindig együtt megyünk szórakozni. Szombatonként diszkóba megyünk, ahol hajnalig beszélgetünk, táncolunk. Szeretek moziba/színházba/koncertre járni.

Valaminek a gyűjtése sok ember (sokak) számára kedvelt időtöltés. Sok különböző dolgot lehet gyűjteni.

Én gyűjtök/korábban gyűjtöttem szalvétákat, különböző cimkéket, sörös dobozokat, gyufás skatulyákat, képeslapokat. De bizonyos szakértelem nélkül ne végezzük ezt a tevékenységet.

2017. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊 És akkor nyelvtanilag is rendben van?
2017. febr. 14. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!