Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem hozott nagyobb...

Miért nem hozott nagyobb egységet a vesztfáliai béke a Német-Római Birodalom tartományainak?

Figyelt kérdés

a) Továbbra is vallási háborúk dúltak közöttük.

b) A birodalom fejedelmeinek egyhangúlag kellett volna dönteniük, ami egy közel 200 fős testületnél lehetetlen volt.

c) A többi nagyhatalom félt a Német-Római Birodalomtól.



#Német Római Birodalom #vesztfáliai béke
2017. febr. 11. 18:45
 1/7 anonim válasza:
Szia. Nem vagyok egy nagy Töris ,de szerintem az "a)" lesz,mert a vallási háborúk a 1-2.Világháborúig dúltak, és hát ez úttal is arra lehet következtettetni,hogy nem állt meg a vallási háborúk.
2017. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csodás dolog az internet, és nem csak a GYK-ból áll. Ha bepötyögöd a Googleba (vagy a Wikipédiába), hogy "vesztfáliai béke", akkor kb. 15 mp alatt kiderül, hogy a B) a helyes válasz - de csak mert engem is érdekelt:)
2017. febr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Bocsi, hogy nem jó választ adtam,de ennyi erővel a kérdező is megnézhette volna a Wikipédián..
2017. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as, nem is neked írtam:), hanem a kérdezőnek!
2017. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valóban nem kerestem rá, ellenben megkérdeztem egy ismerősöm - még mielőtt kiírtam volna -, hogy ő melyiket gondolja helyesnek és a "B" választ egy általános igazságként értékelte.


Minden 'konfliktus' kezelésnél szükséges a közös megegyezés, különben nem jutnának egyről a kettőre az emberek, jelen esetben a tartományok. Ezen megfontolásból írtam ki, mert azt gondoltam, hogy ez a válasz túl egyszerű lenne.


Elnézésedet kérem, ha szúrja a szemed a kérdés, de kérlek máskor inkább ne válaszolj, főleg ne nézd le mást, mert mer kérdezni!

2017. febr. 12. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem néztelek le. Csak nem értem, hogy ha van egy kérésed, amire szinte szó szerint fenn van a Wikipédián a válasz (nem mint általánosság, hanem mint konkrét ok a kérdésedre), akkor miért jobb neked akár napokat várni (és esetleg téves válaszokat kapni), mint 2 perc alatt HITELES, szakszerű válaszhoz jutni (még ha meg is kérdőjelezzük a Wikipédia hitelességét, Veszfáliai béke kulcsszóra kijön egy csomó találat, az első háromban tuti több helyen is egybehangzóan jó választ kapsz).


Mert most ez "csak" egy tesztkérdés: de ha majd azért megy félre valami fontosabb (pl. a továbbtanulás ügyintézése de akármi más is), mert valaki azt mondta neked a GYK-n, hogy ezt vagy azt úgy kell intézni, te meg elhiszed anélkül, hogy utánanéznél, az nagyobb nehézségekhez is vezethet.

Más dolog, ha személyes tapasztalatokat kér az ember (mert több szem többet lát, én is kaptam itt jó tippeket, nem véletlenül járok fel ide) vagy linkeket, ahol adott dolognak utána lehet nézni - ezt csak a jövőre nézve, jó tanácsként mondom.

2017. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, legközelebb máshogy cselekszem! :)
2017. febr. 12. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!